Młodzicy SPR-u Chrobry Głogów przegrali z Trójką Kłodzko 40:31. Głogowianom szczególnie nie wychodziła gra w obronie.

Już po pierwsze połowie było wiadomo, że o zwycięstwo w tym spotkaniu będzie bardzo ciężko. Miejscowi przegrywali 21:14. Mimo tego po zmianie stron próbowali gonić wynik. O ile w ataku plany wychodziły, o tyle w obronie było zupełnie inaczej. W 42. minucie Szymon Rak, bramkarz SPR-u, obronił rzut karny. Było 30:24 dla przyjezdnych a na dodatek głogowianie grali w przewadze jednego zawodnika. Zespół z Kłodzka zachował jednak bezpieczną bramkową przewagę i dowiózł ją do końca wygrywając ostatecznie w Głogowie aż 40:31.

SPR Chrobry Głogów: Szymon Rak, Grzegorz Stelmasik 4, Marcel Zdobylak 1, Jakub Stelmaszczyk 1, Marcel Kinal 5, Damian Witczak 4, Dawid Kuliczkowski, Szymon Stodulski 1, Krzysztof Darczuk 3, Mateusz Chiciak, Patryk Gettner, Samuel Chomenko 3.

DSC_0639

Powiedzieli po meczu:
Piotr Sapian (trener SPR Chrobry Głogów): od samego początku sezonu nasza gra tak wygląda i pracujemy nad tym, aby to poprawić. Powiem szczerze, że to nie problem gry w obronie czy ataku. Chłopaki potrafią bardzo dużo a to siedzi w głowach. Wychodząc na parkiet i mając do pokonania słabszego fizycznie rywala zaczynają się blokować. Trzeba umieć pokazać przeciwnikowi od początku, że jest się lepszym. Tak zaczęliśmy ostatnio w Legnicy pierwszą połowę. I faktycznie rządziliśmy. Musimy chyba zrobić jakieś testy psychologiczne.
Samuel Chomenko (rozgrywający SPR-u Chrobry Głogów): nie możemy spiąć się na mecze. Na treningach to wszystko wygląda zupełnie inaczej. Brakuje nam bramki, która odbiłaby parę piłek, ale to nie usprawiedliwia naszej też słabszej gry w obronie.
Trener obiecał, że teraz będziemy na każdym treningu ćwiczyć i ćwiczyć grę w obronie. Mamy nadzieję, że szybko pozbawimy się tych kompleksów. Wtedy będziemy mogli pokazać swój cały potencjał.