[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry I Głogów – Śląsk Wrocław 24:32 (11:15)
KS SPR Chrobry Głogów: Siedlecki, Rodziewicz, Słupski 1, Kaczmarek, Kmiec 2, Wójcik, Sadowski 2, Danielak 4, Stolarz, Więdłocha 7, Opiela 3, Ozonek 5

Młodzicy KS SPR Chrobry Głogów, ale w drugiej połowie zabrakło im skuteczności. Przegrali derby ze Śląskiem Wrocław 32:24.
Granie zaczęło się w czwartek (26.03.), kiedy głogowianie wyjechali do Legnicy na mecz z Dziewiątką. Tam prowadzili na pięć minut przed końcem nawet czterema bramkami, ale ostatecznie przegrali z liderem grupy. Dzień później większość z nich rozgrywała mecze w szkole w ramach mistrzostw strefy. Z kolei w niedzielę (29.03.) ligowe starcie ze Śląskiem Wrocław.

DSC_0343

– Jeden dzień przerwy i kolejny mecz, to chyba dla nich zbyt duży wysiłek – zastanawia się Edyta Suchy, trener młodzików.

Do 15.minuty mecz był wyrównany a Chrobry przegrywał 9:8. Ale rywal szybko odskoczył i na przerwę schodził już z przewagą 15:11. W szatni zawodnicy próbowali się motywować.

– W szatni powiedzieli mi, że nie mają siły. Za dużo było tej gry w przeciągu tygodnia dla młodego organizmu – opowiada E. Suchy.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Dobrze zaczęli, bo udało im się rzucić dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Jednak z upływem minut sił było coraz mniej. Było to widać na parkiecie. Gra w obronie nagle stała się słabszą stroną naszego zespołu, ale i w ataku nie wykorzystywaliśmy swoich stuprocentowych okazji, nawet z rzutów karnych.

– Był to nasz najsłabszy mecz w sezonie – podsumowała krótko trener Chrobrego, który przegrał ostatecznie 32:24. – We Wrocławiu zremisowaliśmy, ale to przeciwnik w naszym zasięgu, jak każdy w tej grupie, tylko musimy być w pełni dysponowani – dodawała.

Na domiar złego głogowianie musieli radzić sobie bez Macieja Garduły. Podstawowy rozgrywający podkręcił kostkę na zajęciach z wychowania fizycznego. Przed szczypiornistami wyjazd do Legnicy, a na koniec domowe starcie z Dobroszycami. W tabeli młodzicy na 5. miejscu.