[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów-MKS Żagiew Dzierżoniów 37:29
Chrobry: Ciemny, Blacha 8, Gabrysz 3, Maliszewski 1, Gdakowicz 4, Łukaczyn 3, Pawlak 3, Kobuziński, Berges, Kajak 3, Buda 6, Szkudlarek D., Szkudlarek R., Krawiec 6, Matuszak.

Chwalił zespół rezerw po wysokim zwycięstwie trener Piotr Sapian. Ma nadzieję, że dwóch młodych szczypiornistów doczeka się szansy gry w pierwszej ekipie.

MKS Żagiew Dzierżoniów do najsilniejszych ligowych rywali nie należą. Zajmują 5. miejsce. Było to widać zwłaszcza w pierwszej połowie, na którą głogowianie wybiegli w optymalnym składzie. Wtedy prawie wszystko im wychodziło.

– Przeciwnik nie był zbyt wymagający, choć wtedy szwankowała nam obrona. Na szczęście poprawiliśmy obronę już w trakcie meczu – podkreśla P. Sapian.

_DSC0743

Na przerwę gospodarze do szatni schodzili z solidną zaliczką. Prowadzili 20:12. Później trener rotował składem. Dał szansę gry młodym zawodnikom. Odbiło się to na wyniku i jakości. Ale jak podkreśla P. Sapian szansę trzeba dać każdemu.

– Może nie wyglądało to najlepiej, ale naszym celem jest rozwój. W ataku mieliśmy też kilka strat. Uważam jednak, że zasłużyliśmy na wygraną a cała drużyna na pochwały. Szczególnie chciałby wyróżnić Norberta Budę. Liczę, że w przyszłości będzie grał w pierwszym zespole. Wyróżniał się też Bartosz Blacha – chwalił szkoleniowiec.

Zwłaszcza, że N. Buda w tym meczu rzucił aż 6 bramek, a z kolei B. Blacha był najskuteczniejszym graczem naszej ekipy. Do bramki trafił 8 razy. W sobotę (28.03.) KS SPR Chrobry Głogów wyjeżdża na mecz do Środy Śląskiej, za dwa tygodnie zagra na własnym parkiecie z ekipą z Oleśnicy.

Tekst i foto: Mateusz Komperda