KS SPR Chrobry Głogów – Wybrzeże Gdańsk 25:22 (10:10)
Chrobry: Stachera | Kaczmarek, Bednarek 2, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 9, Mochocki 4, Tylutki, Biegaj 3, Babicz, Kandora 2, Kubała 4
Wybrzeże:  Rogulski 7, Abram 5, Mogielnicki 3, Kornecki 2, Sulej 1, Kondratiuk 1, Rakowski 1, Adamski 1

To nie był najpiękniejszy mecz w wykonaniu Chrobrego. Było dużo nerwów, chaosu i ogrom błędów. Ale ostatecznie to my cieszymy się z dwóch punktów, które dały nam awans na 6 pozycję w Superlidze.
Mecz rozpoczęliśmy źle. Nasze akcje były niepoukładane, gubiliśmy piłkę, błąd gonił błąd. Przez kilka minut nie byliśmy w stanie trafić do bramki gości. Wybrzeże z kolei po 5 minutach gry prowadziło 3 trafieniami i inicjatywa był po jego stronie. Tę niemoc odczarował dopiero w 10 minucie Świtała rzucając bramkę z rzutu karnego. Z resztą Marek wziął na siebie ciężar gry i zdobywania bramek. W bramce dobrze odbijał Stachera i strach pomyśleć, jak mógłby wyglądać wynik, gdyby nie jego obrony. Przez kolejne 10 minut trafił kolejne 5 razy, w tym dwa razy z karnych. Gra nieco się wyrównała, ale nasza gra, szczególnie w ataku pozostawiała dużo do życzenia. Widać niestety brak Gujskiego, który świetnie rozdzielał piłki i reżyserował naszą grę w ofensywie. Chrobry w końcówce podgonił wynik i do szatni drużyny schodziły z remisem.

meczIMG_6561

Druga część meczu nie przyniosła niczego nowego. Było równie dużo nerwów i dwuminutowych kar – w tym dla trenera Wleklaka. Inicjatywa była już po naszej stronie, choć każdą bramkę musieliśmy okupić ciężką pracą. W 48 minucie prowadziliśmy 20:14 i wydawało się, że spokojnie dowieziemy wygraną do ostatniego gwizdka. Siedem minut później było już 22:20 i zrobiło się mocno nerwowo. Wybrzeże walczyło, bo gracze z Gdańska nie mieli zamiaru oddać meczu bez walki. Jeszcze groźniej zrobiło się w 57 minucie, kiedy to na tablicy widniał wynik 23:22. Ale Chrobry na więcej nie pozwolił i po trafieniach Kubały i Mochockiego wygrana została w Głogowie.
W przerwie meczu odbyła się licytacja piłki z autografami kadry Chrobrego – dziękujemy Pani, która zaoferowała 170 złotych – pieniądze jak najszybciej trafią na konto Fundacji wspierającej Tomasza Strząbałę – szczegóły na dlatomka.pl.