[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów II – Śląsk Wrocław 15:28 (3:11)
Chrobry: Kupczyński 2, Milewicz, Tomczuk, Kubiak 2, Czekaj 5, Szuba, Jankowski, Mazorek, Wojciechowski, Skawiński, Turkiewicz 5.
Śląsk: Gąbiel, Siwiński 1, Goniorowski, Zabąkczycki 3, Jakuszlin, Jezerzański 7, Walański 2, Wałąwski, Olejniczak 1, Dębowski 1, Awibiszka 5, Adamski 6.

W niedzielę (15.03.) drugi zespół młodzików KS SPR Chrobry Głogów przegrał na własnym parkiecie ze Śląskiem Wrocław 28:15. Losy pojedynku były już rozstrzygnięte po pierwszej połowie, kiedy wrocławianie schodzili z przewagą 11:3.

DSC_0120

Ciągle się uczymy – podkreślała po porażce ze Śląskiem Wrocław Dorota Wasiak, trenerka młodzików Chrobrego Głogów.

Głogowianie dobrze zaczęli to spotkanie, choć w lidze rywalizują młodszym rocznikiem. W 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wynik otworzył Błażej Turkiewicz i było 1:0. Później wynik długo oscylował wokół remisu. W 9. minucie miejscowi stracili prowadzenie, by chwilę później prowadzić znów 3:2. I to był ostatni tak dobry rezultat. Śląsk przejął inicjatywę. W 15. minucie prowadził jeszcze jedną bramką 4:3, ale zaraz później wykorzystał rzut karny. Do przerwy wrocławianie odskoczyli już na 11:3.

DSC_0089

W drugiej połowie meczu miejscowi próbowali nawiązać walkę z przeciwnikiem. Dorzucili jeszcze kilka bramek. Jednak Śląsk nie zwalniał tempa. Grał skutecznie szczególnie w ataku. To był klucz do zwycięstwa. Wygrał 28:15.

– Było widać, że walczyliśmy. Teraz najważniejsze, aby się ogrywali. Z rocznikami starszymi nie mają zbyt wiele szans. Zabrakło nam skuteczności, nad którą musimy pracować. W obronie też nie jest jeszcze tak jak powinno. Chłopaki potrzebują jeszcze czasu – podsumowała Dorota Wasiak, trener młodzików.
Tekst i foto: Mateusz Komperda