Zaznacz stronę

KS SPR Chrobry Głogów, kibice, sympatycy piłki ręcznej i wiele, wiele ludzi dobrej woli włączyło się w pomoc zbierania funduszy na operację małego głogowianina Jasia Walosa. Dlaczego pomagamy Jasiowi? Możesz przeczytać na stronie poświęconej pomocy dla chłopca – www.jasiuwalos.pl

Wielkie serce Pani Anny Gostyńskiej
Kilka tygodni temu zbiórkę pieniędzy dla Jasia przeprowadzili zawodnicy i kadra szkoleniowa Chrobrego. Zebrane pieniądze trafiły do rodziców Jasia. Podczas ostatniego meczu ligowego Chrobry – Wisła licytowaliśmy koszulkę klubową Hummela z autografami zawodników i trenerów. Zielona „humellówka” okazała się gorąco licytowanym przedmiotem… Aukcja rozpoczęła się od kwoty 100 zł, a później… było więcej i więcej… Do licytacji włączyli się także kibice Wisły! Ostatecznie jednak za koszulkę najwięcej zaproponowała głogowianka, Pani Anna Gostyńska. Dzięki wspaniałemu sercu Pani Anny na konto pomocy Jasiowi trafiło aż 600 zł, które odebrała mama chłopca – Magda Walos. Serdecznie dziękujemy – kibice SPR Chrobry mają bardzo gorące serca!
Oprac.: SPR Chrorby
koszuka
Podczas licytacji koszulki na meczu Chrobry – Wisła.

Mikołajkowo w Gimnazjum nr 5
6 grudnia 2013 roku w Gimnazjum nr 5 w Głogowie odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego.
Ideą tegorocznego turnieju było zintegrowanie środowiska w działaniach na rzecz niesienia pomocy Jasiowi Walosowi, rozbudzenie empatii i wrażliwości na potrzeby i problemy innych. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy turnieju są przekonani, że wspólnie możemy zdziałać więcej.
W turnieju brało udział 5 zespołów dziewcząt i chłopców z rocznika 2000. Zawody przeprowadzono w systemie „każdy z każdym”, według przepisów ZPRP, oraz zgodnie z regulaminem opracowanym przez organizatorów.
Panująca w czasie turnieju atmosfera sprzyjała realizacji podstawowego założenia, a mianowicie stworzenia warunków do przyjaznej i sportowej rywalizacji w duchu fair play.
Obsadę sędziowską stanowili uczniowie oraz absolwenci Gimnazjum nr 5, którzy bardzo chętnie włączają się w organizację tego typu imprez, podczas których mogą podnosić swoje umiejętności sędziowskie.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców piłki ręcznej i lokalnych mediów. Cele postawione przez organizatorów turnieju zostały zrealizowane, a przyjazna atmosfera, w której odbyły się zawody, zachęca do działań w celu organizacji tego typu imprez.

Turniej Mikołajkowy dla Jasia Turniej Mikołajkowy - nakrętki

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i wpisowego każdej drużyny biorącej udział w zawodach w postaci nakrętek, organizatorom udało się zebrać ich około 300 tys.! Zostaną przekazane na szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy Jasiowi Walosowi.
Opracował: Damian Naskręt