[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 24:24 (13:11)
Chrobry: Stachera, Kapela | Kaczmarek, Bednarek, Witkowski, Płócienniczak 1, Mochocki 7, Gujski, Tylutki 4, Biegaj 3, Babicz 2, Kandora 5, Kubała 2, Świątek

No cóż… Chrobry przyzwyczaił nas do horrorów, do tego, że końcówki meczów są niezwykle emocjonujące, że rośnie nam ciśnienie. Tak też było w meczu z MMTSem, ale różnica pomiędzy sobotnim, a poprzednimi spotkaniami jest taka, że tego meczu nie wygraliśmy. Musieliśmy zadowolić się remisem, co przy stanie 24:22 na minutę przed końcem meczu z pewnością nie jest szczęśliwym rozstrzygnięciem…
Początek w naszym wykonaniu był imponujący! Świetnie ustawiony w obronie Chrobry nie pozwalał rzucić sobie bramki przez ponad 4 minuty. Dopiero po rzucie karnym goście zdobyli pierwszą bramkę- celnie rzucał Seroka. Do tego czasu w naszej drużynie trafiali Tylutki razy dwa i Mochocki. Chrobry utrzymywał przewagę przez kolejne cztery minuty. Później gra się wyrównała i dopiero w końcówce pierwszej części meczu zaczęliśmy przeważać i do szatni schodziliśmy z dwoma trafieniami na plusie.

IMG_8136Dobry mecz rozegrał Tomek Mochocki – trafił aż 7 razy

Druga odsłona, wygrana przez przyjezdnych dwoma bramkami, nie zachwyciła. Walczyliśmy, ale liczba błędów w ataku była zbyt duża. MMTS nie pokazał w Głogowie lepszej, niż Chrobry, piłki ręcznej. To już nie ten sam zespół, co jeszcze kilka lat temu. Teraz nie walczy o medale, a raczej o załapanie się do czołowej ósemki. Drużyna z Kwidzyna zagrała jednak efektywnie i wraca z bardzo ważnym punktem. Końcówka spotkania była mocno emocjonująca, a koledzy z zespołu mogą dziękować Michałowi Kapeli za świetną postawę w bramce, bo interwencje młodego golkipera Chrobrego były efektowne, a co najważniejsze w wielu przypadkach skuteczne!

IMG_8057

Goście zrobili ważny krok w kierunku gry w play-off’ach, my natomiast jedynie mały kroczek. Przed Chrobrym mecze z mocnymi przeciwnikami, w tym wyjazd do Płocka i mecz z Vive w Głogowie. O punkty będzie ciężko. Nie wykorzystaliśmy szansy w meczach z Azotami i MMTSem, więc emocji do końca rundy zasadniczej będzie więcej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=nyY-_k1KftE&feature=youtu.be”][/vc_column][/vc_row]