KS SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 24:32 (15:18)

Chrobry: Stachera, Piskorski | Jankowski 2, Bednarek1, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 2, Mochocki 5, Gromyko 4, Łucak 3, Płaczek 1, Biegaj, Kubała, Świątek, Gregor 2
Wisła: Zrnic 8, Kevic 6, Wiśniewski 2, Toromanovic 5, Eklemovic 3, Milas 2, Nikcevic 6

Wicemistrzowie Polski przyjechali do Głogowa w mocno okrojonym składzie, bo tylko 13-osobowym. Wydawało się, że Chrobry będzie mógł powalczyć z osłabioną Wisłą o punkty. I tak było przez pierwsze kilkanaście minut. Gra była wyrównana. Postawiliśmy dobrą obronę, dobrze graliśmy w ofensywie. Później w poczynania głogowian wkradła się nerwowość, zbyt szybko oddawaliśmy rzuty z nie przygotowanych pozycji. Pierwsza odsłona skończyła się 3-bramkową przewagą Wisły, bo Chrobry kapitalnie rozegrał jej ostatnie minuty i z wyniku 12:18 w 27-minucie doszedł na 15:18.

strona1
Przerwa zdekoncentrowała gospodarzy, bo pierwsze minuty drugiej części spotkania zagrali bardzo źle. Co prawda Yuri szybko dorzucił 16-tą bramkę, ale przez kolejne 7-minut Chrobry nie trafił ani razu. Trafiali za to goście i to niestety dla nas, aż 5 razy. Głogowianie nie mogli już później złapać swojego rytmu gry i walczyli tylko o jak najmniejszy wymiar kary. Goście wygrali zasłużenie, pokazując jednocześnie, że choć osłabieni, to cały czas są groźną i skuteczną drużyną.