[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]PE Gwardia Opole – KS SPR Chrobry Głogów 23:23 (7:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 2, Płócienniczak 1, Świtała 6, Sadowski 5, Bąk, Babicz 3, Tylutki 1, Rosiński 4, Kandora, Kubała 1, Jurecki

Chrobry jechał do Opola po zwycięstwo i pewno też był faworytem tego spotkania. Zwycięstwo było blisko, zabrakło trochę tego, o czym mówił przed meczem trener Zembrzuski, czyli zimnej głowy, nieco szczęścia, ale i kilka sędziowskich decyzji było mocno niezrozumiałych… Ale pretensje o ten remis tak naprawdę możemy mieć sami do siebie.

IMG_0718IMG_0720
Chrobry szybko objął prowadzenie i kontrolował to, co działo się na boisku. Graliśmy świetnie w obronie, rozbijając kolejne ataki Gwardii. W bramce dobrze spisywał się Stachera i nasza przewaga rosła. Trzeba oddać, że mogła być wyższa, ale kilka dobrych interwencji po przeciwnej stronie zaliczył Malcher. Pod koniec pierwszej części Rosiński zderzył się z przeciwnikiem i do końca spotkania już nie zagrał.
Druga część meczu zaczęła się dla nas równie dobrze, po bramkach Sadowkiego i Babicza było 7:14. Wszystko szło po naszej myśli do 39 minuty… Gospodarze rzucili dwie bramki, Chrobry dostał dwie kary – Płócienniczak i Miszka, i zrobiło się groźnie. Gwardia rzuciła 12-bramkę… a właściwie zawodnik gospodarzy trafił w słupek, ale rzut został zaliczony jako bramka… Za rozmowę z sędzią karę otrzymał Stachera. Opole wykorzystało szansę i zmniejszyło stratę do dwóch bramek. Chrobry szybko się pozbierał i po trafieniach Świtały z karnego i Miszki ze skrzydła znów prowadziliśmy czterema trafieniami. Po pięciu zdobytych bramkach z rzędu Gwardia poczuła szansę na dobry wynik. W 58-minucie gospodarze pierwszy raz w meczu wyrównali. Chwilę później karnego rzucił Świtała i znów byliśmy w niebie. Gwardziści mieli półtorej minuty na wyrównanie. Dobrze rozegrali atak pozycyjny i 23 bamkę dla Opola zdobył Zeljic. Chrobry miał jeszcze około 30 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki, ale gospodarze nie pozwolili odebrać sobie remisu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”http://youtu.be/7RSW5aELQbI”][/vc_column][/vc_row]