Zwycięstwem zakończyła swój udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Mikołajek Handball Cup 2014 w Legnicy kadra woj. dolnośląskiego trenowana przez Edytę Suchy. W Kadrze zagrał troje zawodników Chrobrego! Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Rozmowa z trener E. Suchy >

Kadra wojewódzka w półfinale pokonała Olimpię Banie, a w meczu finałowym rozprawiła się z czeskim HCB OKD Karvina. Trzecie miejsce w turnieju przypadło Olimpii, która w małym finale po zaciętym spotkania pokonała Vive Tauron Kielce.
Na piątym miejscu rozgrywki zakończyła Siódemka Miedź Legnica. W niedzielnym meczu zespół trenera Tomasza Górecznego wygrał 18:17 z Czwórką Libiąż.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Wojciecha Dadaja z Olimpii Banie, a bramkarzem Jakuba Matlęgę z reprezentacji Dolnego Śląska. Królem strzelców został Paweł Paterek z Siódemki Miedź Legnica.

1/2 finału:
HCB OKD Karvina – Vive Tauron Kielce 20:13
Kadra DZPR – Olimpia Banie 23:16

Finał: Kadra DZPR – HCB OKD Karvina 27:19

O 3. miejsce: Olimpia Banie – Vive Tauron Kielce 21:18
O 5. miejsce: Siódemka Miedź Legnica – Czwórka Libiąż 18:17
O 7. miejsce: Spartakus Zielona Góra – Miś Gorzów Wlkp. 18:18 (3:1 karne)
O 9. miejsce: Sokol Nove Veseli – Siódemka Miedź Legnica – poza konkurencją (jun. młodsi) 8:22.

Najlepsi zawodnicy w drużynach: Ondrej Stanek (Sokol), Damian Wojciechowski (Vive), Grzegorz Grabusiewicz (Siódemka Miedź), Wojciech Jońca (Olimpia), Patrik David (Karvina), Adam Chmiel (Kadra DZPR), Kacper Machalica (Spartakus), Kornel Szczepanek (Czwórka), Patryk Gregułowski (Siódemka Miedź – juniorzy młodsi).

Sponsorami turnieju byli: Urząd Miasta w Legnicy, delikatesy Piotr i Paweł, Fundacja Polska Miedź, Bank Zachodni WBK, piekarnia Okoń, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz producent sprzętu sportowego Kempa. Patronat medialny nad imprezą sprawowały redakcje portalu LCA.PL, TV Dami oraz tygodnika „Słowo Sportowe”.