Zaznacz stronę

KS SPR Chrobry Głogów – Nielba Wągrowiec  | Głogów – 21.09.2014 – godz. 18.00

Po całkiem niezłych dwóch pierwszych meczach przed nami kolejny superligowy sprawdzian. Tym razem do Głogowa przyjedzie Nielba, beniaminek, który powrócił do Superligi po krótkiej w niej nieobecności, zapewne z zamiarem pozostania na dłużej. Prowadzona przez znanego głogowskim kibicom Zbigniewa Markuszewskiego Nielba, będzie z pewnością trudnym przeciwnikiem, tym bardziej, że na tym meczu trener Przybylski będzie dysponował krótką ławką zawodników – więcej w rozmowie z naszym szkoleniowcem.
Faworytem meczu jest Chrobry. Jednak od zwycięstwa dzielić nas będzie 60 minut ciężkiej walki na boisku. Nielba, która nie zdobyła jeszcze punktów w tym sezonie zapowiada, że przywiezie je właśnie z Głogowa.
My doskonale pamiętamy dwa mecze rozegrane z tym zespołem w maju 2013 roku! Walczyliśmy wtedy o pozostanie w Superlidze, Nielba z kolei o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym meczu rozegranym w Wągrowcu górą byli gospodarze wygrywając 26:22 i wszystko miało rozstrzygnąć się w Głogowie. I rozstrzygnęło się… Chrobry zagrał bardzo dobre spotkanie i wysoko, bo aż 31:16 pokonał zespół z Wągrowca i został w Superlidze.
Rozmowa z trenerem Krzysztofem Przybylskim >