Zaznacz stronę

Skrzydłowy Chrobrego, Kuba Łucak zebrał bardzo dobre opinie po meczu Polska – Francja na ME w Danii. Przez sportowe media został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem Reprezentacji Polski. Kuba rzucił 5 bramek i bez wątpienia zasłużył na wszystkie wyróżnienia. Zapraszamy do przeczytania krótkiej rozmowy z zawodnikiem.

Walczyliście z Francuzami jak równy z równym… wielka szkoda tej porażki…
Porażki bardzo szkoda, bo w meczu z Francuzami byliśmy, moim zdaniem, lepszą ekipą. Brakowało nam niestety szczęścia, a także dużą rolę odegrał bramkarz Francuzów. Długo nie mogłem zasnąć po tym meczu, przez emocje.

Grałeś całe spotkanie, rzuciłeś Francuzom 5 bramek – jednym słowem fantastycznie! Gratulacje!
Dziękuje bardzo, ale wolałbym tych bramek nie rzucić, wolałbym zabrać wczoraj z drużyną dwa punkty.

Jesteś skromnym człowiekiem, ale zapomnij na chwilę o tym… Sportowefakty.pl, sport.pl, pewno jeszcze inne portale napisały, że byłeś najlepszym zawodnikiem polskiej ekipy na parkiecie. Niezwykle ciepło o Twojej postawie wypowiedział się po meczu m.in. Grzegorz Tkaczyk…
Jest mi bardzo miło, że zostałem w taki sposób wyróżniony i z pewnością doda mi to jeszcze większych skrzydeł. Usłyszeć od takiego profesora jak Grzesiek Tkaczyk tyle dobrego to na prawdę duże wyróżnienie dla mnie, ale tak naprawdę to cały zespół zagrał dobre zawody.

Ciężko i konsekwentnie pracowałeś, aby dostać się do kadry. Postawą w tym meczem rozwiałeś wątpliwości sceptyków, którzy krytykowali trenera, że zabrał ze sobą nie doświadczonego zawodnika…
Pracowałem i dalej będę pracował. Mam swój cel i chcę go osiągnąć. Pojawiały się opinie że wybór mojej osoby nie jest do końca właściwy, ale boisko szybko je zweryfikowało i mam nadzieję, że teraz będzie jeszcze lepiej.

Jak wyglądał czwartek i przedmeczowa część piątku Reprezentacji Polski?
Czwartek to dzień na regenerację i zbieranie sił przed jutrem. Odbyliśmy krótki i niezbyt męczący trening, obejrzeliśmy video z wczoraj i analizowaliśmy następnie grę Rosjan. W piątek mamy zaplanowane spotkanie i kolejne video, a później już tylko mecz i walka o wyjście z grupy.

Nieco wcześniej, niż graliście z Francją, chłopaki pokonali w meczu pucharowym Stal Mielec. Miałeś okazję porozmawiać z nimi o tym meczu?
Nie miałem okazji porozmawiać bezpośrednio z chłopakami, ale rozmawiałem z Markiem i również śledziłem w internecie, jak się to potoczyło. Bardzo gratuluję chłopakom, bo kolejny raz udowodnili, że stać ich na dużo 😉 Pozdrawiam i liczę jutro na wsparcie przed tv.