Zaznacz stronę

MMTS Kwidzyn – KS SPR Chrobry Głogów  | Kwidzyn • 5.10.2013 • godz. 17.00

Przed nami piąta kolejka Superligi, miejmy nadzieję, że szczęśliwa jak dwie poprzednie. W piątkowe przedpołudnie głogowianie wyjechali w długą podróż do Kwidzyna. Czy po dwa punkty? Miejmy nadzieję, że tak.

Gospodarzom nie wiedzie się w tym sezonie… MMTS zanotował tylko jedną wygraną i z dwoma punktami plasuje się na 10-miejscu. Kwidzynianie przegrali w Szczecinie, Legionowie i Puławach. Ale dzisiejszy MMTS to zupełni inna drużyna, niż ta, która zdobywała jeszcze w poprzednim sezonie brązowy medal Mistrzostw Polski. Zespół opuściło kilka zawodników stanowiących o sile drużyny, a nowa gwardia nie ma jeszcze doświadczenia i ogrania. Kwidzynianom sukcesu z poprzednich sezonów, w tym sezonie, powtórzyć się już z pewnością nie uda.
Chrobry po dwóch ostatnich wygranych odbił się od końca ligowej tabeli i zajmuje piątą lokatę. Jasne jest, że musimy wygrać aby tę pozycję utrzymać. Tracące po punkcie do głogowian – Stal Mielec i Górnik Zabrze zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Zagłębie zagra z Azotami mającymi nad nami dwa punkty przewagi. Aby więc nie stracić zbyt wiele do czołówki i odskoczyć punktowo sąsiadującym drużynom musimy przywieźć do Głogowa komplet punktów. Czy to możliwe? Wydaje się, że tak. Bo choć z MMTS-em zawsze grało nam się bardzo ciężko, to właśnie teraz, jeszcze na starcie ligi szansa na pokonanie kwidzynian jest spora. Musimy jednak zagrać równo i konsekwentnie, bez przestoi w obronie i ataku – które to mogliśmy obserwować w meczu z Legionowem. Chrobrego na szczęście omijają groźniejsze kontuzje i trener Przybylski będzie mógł skorzystać prawie ze wszystkich zawodników… Więcej w materiale wideo ▼

Relację „na żywo” z meczu możecie śledzić TUTAJ.

Tak oba zespoły grały w dotychczasowych meczach:
k-1 | Gaz-System Pogoń Szczecin – MMTS Kwidzyn 39:28 (18:12)
          ORLEN Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów 33:27 (17:11)

k-2 | MMTS Kwidzyn – TAURON Stal Mielec 30:28 (14:10)
          KS SPR Chrobry Głogów – Gaz-System Pogoń Szczecin 25:38 (11:19)

k-3 | KPR Legionowo – MMTS Kwidzyn 30:29 (17:14)
           TAURON Stal Mielec – KS SPR Chrobry Głogów 27:33 (13:15)

k-4 | KS Azoty-Puławy – MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14)
           KS SPR Chrobry Głogów – KPR Legionowo 25:22 (16:12)