Zaznacz stronę

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Tutaj będziemy Was informować jak trenujemy przed nadchodzącym sezonem. W jednym miejscu znajdziecie informacje, zdjęcia i wideo z każdego naszego treningu, meczu kontrolnego, turnieju.
Bądźcie z nami! CHROBRY![/vc_column_text][vc_column_text]::: 31 sierpnia | dzień 39

Ostatni dzień sierpnia, ale też pierwszy dzień tygodnia w którym zaczynamy ligę. Za nami 37 dni ciężkiej pracy na treningach. Ile ich było… w sumie możnaby policzyć, ale po co?! Treningi w hali, siłowni, na basenie, bieżni, górskie wyprawy, bieganie w parku. Pracy było sporo i jeszcze więcej przed nami. Wierzymy, że z każdym treningiem, każdym dniem będziemy lepsi! Będziemy walczyć w każdej sekundzie meczu, o każdą piłkę! Fajnie, że byliście z nami w okresie przygotowawczym – fajnie, że będziecie z nami w sezonie. Liczymy na to, bo Chrobry to my i Wy. To, co dzieje się na boisku, ale i to co dzieje się na trybunach. Razem, wspólnie walczymy o sukces, o zwycięstwo, o radość z wygranych!
Bądźcie z nami. CHROBRY!

IMG_0679 IMG_0680 IMG_0676 IMG_0677 IMG_0678
Zobaczcie rozmowę z Dominikiem Płócienniczakiem >[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=OzM6wHeP03c”][vc_column_text]:::28 sierpnia | dzień 38

Dzisiaj graliśmy wyjazdowy sparing – Ostrovia – Chrobry

::: 27 sierpnia | dzień 37

Dzisiaj Chrobry dużo grał. Pracowaliśmy nad taktyką, szlifowaliśmy zagrywki na dwóch treningach – przedpołudniowym i tym o 17.00. W międzyczasie była jeszcze godzinka w siłowni i kilkanaście minut wideo. Pracy było więc sporo, ale tak trzeba! Liga coraz bliżej i musimy ostro pracować, aby zwyciężać!

IMG_0667
W piątek nie trenujemy. Gramy ostatnie przed sezonem spotkanie sparingowe – z Ostrovią w Ostrowie o 18.30.
Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Wiktorem Kubałą >[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=SaiSwH_Sdek”][vc_column_text]::: 26 sierpnia | dzień 36

Środa. Dzisiaj było trochę mniej pracy z piłkami – ćwiczyliśmy atak pozycyjny, obronę i kontratak, a wcześniej, przez kilkadziesiąt minut pracowaliśmy nad szybkością i wytrzymałością.
W czwartek hala – siłownia – hala. CHROBRY!

IMG_0651
Zobaczcie koniecznie rozmowę z Kamilem Sadowskim >[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=pp-LYBH3Dx4″][vc_column_text]::: 25 sierpnia | dzień 35

Wtorek… liga coraz bliżej. Dzisiaj mieliśmy dwa treningi – w godzinach południowych półtorej godziny siłowni, a popołudniu tradycyjnie w hali. Oczywiście dużo gramy, doskonalimy zagrywki, kontrataki – walczymy!
Przed nami jeszcze sporo pracy, a w piątek mecz sparingowy z Ostrovią. Jak będą wyglądać nasze przygotowania w najbliższych dniach… o tym mówi trener Piotr Zembrzuski >[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=tqxvO4UoPf4″][vc_column_text]::: 24 sierpnia | dzień 34

Poniedziałek był spokojny i nieco luźny, bo potrzebowaliśmy trochę odpocząć po treningowych i turniejowych trudach zeszłego tygodnia. Zajęcia rozpoczęliśmy od wideo z turnieju w Czechacz, później było trochę grania w nogę. Trening zakończyły ćwiczenia stabilizacyjne.
We wtorek Chrobry walczy w siłowni i hali.

20150824_174221 20150824_175154

::: 21-22 sierpnia | dzień 32 i 33

Graliśmy na Kers Cup 2015

::: 20 sierpnia | dzień 31

Po wolnej środzie w czwartek Chrobry dwa razy trenował w hali. Na przedpołudniowym treningu było oczywiście dużo grania i pracy nad kontratakiem. Po hali zespół około godziny czasu walczył w siłowni.

stronaIMG_0517 IMG_0538
Po futbolowej rozgrzewce przed popołudniowym treningiem Chrobry pracował nad taktyką i zgraniem. Pracy było sporo, zarówno w obronie, jak i ataku.
W piątek zespół nie trenuje. W godzinach południowych wyjeżdżamy do czeskiego Jičina na turniej Kers Cup, na którym obok gospodarzy zagrają dwa inne zespoły z czeskiej extraligi ČR. Pierwszy mecz już jutro, o 18.45 z MŠK Povážská Bystrica.
Program turnieju KERS CUP 2015

::: 18 sierpnia | dzień 30

We wtorek Chrobry pracował w hali. Przez dwa półtoragodzinne treningi było oczywiście dużo grania, oddaliśmy mnóstwo rzutów, przebiegliśmy sporo metrów ćwicząc kontrę, a bramkarze odbili sporo piłek. Popołudniu z zespołem trenowali także Bartosz Więdłocha i Rafał Bajor – juniorzy KS SPR Chrobry, podopieczni trenera Marcina Gośko.
ikona1808
Pracujemy ciężko! W piątek i sobotę przed nami kolejny sprawdzian – turniej Kers Cup 2015 w czeskim Jičinie.
Jutro zespół ma dzień wolny, więc odezwiemy się ponownie w czwartkowe przedpołudnie.
Krótkie wideo z naszych wtorkowych treningów >[/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/CiMW_oiVuRA”][vc_column_text]::: 17 sierpnia | dzień 29

ikonaIMG_0503
Po czwartkowo-piątkowym graniu wracamy do trenigów. Niestety nie wszyscy mogli trenować po memoriałowych trudach – w zajęciach nie uczsetniczyli w pełni Płócienniczak i Gujski, z uwagi na wcześniejsze urazy nie trenowali Biegaj i Babicz. Adam prawdopodobnie wróci do trenigów na początku przyszłego tygodnia, jak będzie z Rafałem – jeszcze nie wiadomo.
W poniedziałkowe przedpołudnie zespół poświęcił godzinę na analizę wideo meczów z Memoriału, później walczył w siłowni.
Popołudniu było sporo pracy rzutowej – zarówno zawodnicy, jak i bramkarze mieli co robić. Pracowaliśmy nad dokładnością kontrataku ale także nad taktyką.

Krótka relacja wideo z treningu…[/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/FWJ-Kw5liEg”][vc_column_text]::: 13-14 sierpnia | dzień 27 i 28
Byliśmy gospodarzami XXI Memoriału Ryszarda Matuszaka

::: 12 sierpnia | dzień 26

W środę Chrobry miał dwa treningi – pierwszy w hali, drugi w siłowni. Od 10.30 było dużo grania czyli pracy nad taktyką, szlifowanie zagrywek i oczywiście gry obronnej. Po krótkiej przerwie część zespołu walczyła w siłowni, bramkarze zostali w hali, gdzie mieli swój trening.
20150812_113751
Teraz dłuższa przerwa i w czwartek o 10.00 gramy z MMTSem Kwidzyn pierwszy mecz Memoriału Ryszarda Matuszaka.[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/rlczqrc-6E8″][vc_column_text]::: 11 sierpnia | dzień 25

20150811_102533

Wtorek był pracowity jak nasz każdy treningowy dzień i upalny jak ostatnie kilkanaście dni. Dzisiaj dwa razy trenowaliśmy w hali i przez jakąś godzinę w siłowni. Na południowym treningu w hali było sporo grania i taktyki. Później była siłownia i co tu pisać… sami wiecie. Popołudniowy trening rozpoczął się od niespodzianki… przy Wita Stwosza zabrakło prądu. Pierwsze kilkanaście minut walczyliśmy więc w lekkim półmroku, co oczywiście w niczym nie przeszkadzało. Po intensywnej rozgrzewce była ciężka praca nad szybkością, ćwiczyliśmy kontry i taktykę. To był dobrze przepracowany dzień!
Zobaczcie materiał z treningów oraz rozmowę z trenerem Piotrem Zembrzuskim >
[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/c94fQrY6u2Y”][vc_column_text]::: 10 sierpnia | dzień 24

IMG_0403
Poniedziałek szybko nadszedł, bo i weekend był trochę krótki. Chrobry trenował dzisiaj tylko raz – popołudniu w hali. Było jak na halę przystało dużo grania, taktyki i walki. Walka była ostra – podczas jednej z akcji nos złamał Adam Babicz. Szybka wizyta w szpitalu, RTG i skierowanie do laryngologa. W najbliższym czasie Adam przejdzie zabieg ustawiania nosa. Nie będzie to niestety miły zabieg. Dzisiejsza kontuzja wykluczy Adama z treningów na kilka tygodni. Adam – trzymamy kciuki!
IMG_0405
We wtorek chrobry będzie miał dużo więcej pracy – trenujemy w siłowni i dwa razy w hali.

::: 08 sierpnia | dzień 23

Sobota, jak sami wiecie, jest upalna tak samo, jak ostatnie dni. Dlatego też na bieganie Chrobry umówił się na godzinę 9.00. O tej porze w parku przy Rudnowskiej nie było jeszcze źle… wielkie drzewa rzucały sporo cienia, więc chłopakom biegało się nie najgorzej. Tempo też nie było dzisiaj wyczynowe, aczkolwiek nasz Maser dawał czadu.
20150808_091656
Po parku „biegacze” dołączyli na siłowni do chłopaków, którzy przynajmniej na jakiś czas są wyłączeni z tego typu treningów. Osobny trening mieli bramkarze, którzy w salce rozgrzewkowej głogowskiej hali ćwiczylipod okiem trenera Zembrzuskiego.
Resztę soboty, niedzielę i część poniedziałku zespół ma wolne. Odpoczywamy![/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/V58A1ZPUuL4″][vc_column_text]::: 07 sierpnia | dzień 22

W piątek było nieco luzu, ale tylko do południa. Później zespół musiał zmierzyć się ze Śląskiem, podczas kolejnego sparingu oraz z temperaturą. A byłó równie okropnie, jak podczas czwartkowego meczu we Wrocławiu.
IMG_0292
Więcej o meczu przeczytacie klikając TUTAJ!

::: 06 sierpnia | dzień 21

Wczoraj pisaliśmy, że było gorąco, ale dzisiaj było jeszcze gorzej! Szczególnie podczas sparingu. Ale od początku… W czwartek Chrobry trenował tylko w hali. Dużo grania i taktyki. Kontzujowani zawodnicy alternatywnie ćwiczyli na basenie, leczyli urazy, korzystali z odnowy. Urazy nie są poważne, ale wymagają kilkudniowej przerwy w treningach i odpowiedniej rehabilitacji.
20150806_105604
WKS Śląsk Wrocław Handball Team – KS SPR Chrobry Głogów 20:29 (15:13)
Stachera, Kapela – Pawłowski 3, Płócienniczak 2, Świtała 3, Sadowski 1, Babicz 5, Gujski 3, Tylutki 1, Rosiński 5, Jurecki 6

Atmosfera podczas tego sparingu była okropna. Chodzi oczywiście o powietrze, które w hali wrocławskiego MOSu było gorące, gęste i co najgorsze z małą ilością tlenu. Ale było dla każdego takie samo, więc nie ma co narzekać…
Dla Chrobrego był to ciężki mecz. Chłopaki czuli w nogach trening biegowy z poprzedniego dnia, a i pewno jeszcze mecze z Kalisza. Na początku po prostu nam nie wychodziło… akcje  w ataku się nie kleiły, a i w obronie bywało różnie. W pierwszych trzydziestu minutach gra była wyrównana, choć to Śląsk zakończył je in plus.
IMG_0242

Druga odsłona to już zupełnie inny Chrobry. Dwie bramki Rosińskiego, jedno trafienie Jureckiego dodały nam mocy i wyprowadzły na prowadzenie. Śląsk odpowiedział co prawda dwom trafieniami Białaszka, ale były to jedyne bramki gospodarzy w pierwszym kwadransie drugiej połowy. W naszej bramce świetnie spisywał się przez ten kwadrans Kapela, później świetną zmianę dał Michałowi Stachera. Bramka Chrobrego była po prostu zamurowana. Później Śląsk trafił tylko trzy razy, ale miał okres bez bramki między 40. a 54. minutą! Nasza defensywa „chodziła” bardzo dobrze, o niebo lepiej zagraliśmy w ataku. Bramki zdobywali wszyscy zawodnicy z pola i miło oglądało się tak grającego Chrobrego!
W piątek mecz rewanżowy – spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 w hali przy Wita Stwosza – wstęp bezpłatny.[/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/TzYPbqlax0c”][vc_column_text]::: 05 sierpnia | dzień 20

Dzisiaj było gorąco! Ale o tym przecież dobrze wiecie…
Przez dwa ostatnie dni Chrobry odpoczywał po turnieju w Kaliszu. Dzisiaj spotkaliśmy się o godz. 10.00 w hali. Niestety nie wszyscy zawodnicy mogli trenować… Urazy leczą nadal Miszka, Kandora, Świtała, Kubała oraz Bąk. Z zespołem normalnie trenował już Sadowski.
hala

Po hali Chrobry „walczył” w siłowni – tutaj trenowali właściwie wszyscy zawodnicy, oczywiście w miarę możliwości. Drugi trening w hali był „lajtowy” – przez 40. minut zespół grał w nogę, kontuzjowani zawodnicy mieli zajęcia na basenie. Po hali było trochę biegania, na szczęście po 18.00 słońce już tak nie paliło.
bieznia
Jutro Chrobry trenuje od 10.00 – w planach jest hala i siłownia, a po 15-ej wyjeżdżamy na spring do Wrocławia.[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/SE9SsVNWY_g”][vc_column_text]::: 02 sierpnia | dzień 19 | Szczypiorno Cup 2015

KS SPR Chrobry Głogów – Pogoń Szczecin 26:19 (12:11)
Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak, Bąk, Babicz 6, Gujski 2, Biegaj 6, Rosiński 9, Jurecki 3

Niedziela na Szczypiorno Cup była dla Chrobrego trudnym dniem. Kilku zawodników narzekało na problemy żółądkowo-jelitowe, z powodu drobnych urazów zagrać nie mogli dzisiaj Kandora, Tylutki i Biegaj, trenerzy Zembrzuski-Jurecki mieli więc do dyspozycji dziesięciu zawodników, w tym dwójkę bramkarzy. Dzisiaj zagrać mógł już Rosiński i jak się później okazało, były to bardzo dobre zawody w jego wykonaniu – rzucił 9 bramek, zaliczył także kilka asyst. Tomek został najlepszym zawodnikiem Chrobrego w meczu.
IMG_0131
Pierwsza część meczu była wyrównana, a walka zacięta. Bramka za bramkę… tak wyglądało pierwsze trzydzieściu minut spotkania. Ławka zespołu ze Szczecina była „dłuższa” o pięciu zawodników, ale trener Biały wprowadził do gry przez cały mecz 11 graczy.
IMG_0154
W drugiej części dla Chrobrego wynik otworzył Babicz, szybko odpowiedział Zaremba, później trafił Rosiński, a dla Pogoni rzucił Gierak. Jednak Chrobry przełamał scenariusz i po dwóch trafieniach jedynego skrzydłowego w zespole – Biegaja, było 16:13. Rafał rozegrał kolejny świetny mecz, w którym popisał się dobrą skutecznością. Siedemnaste trafienie dla Chrobrego było dziełem prawego skrzydłowego… Bartka Jureckiego, który sporą część meczu rozegrał właśnie na tej pozycji. Chrobry uzyskanej przewagi nie oddał już do końca meczu. Konsekwentnie realizował założenia taktyczne i mimo trudności personalnych wysoko pokonał wyżej notowaną Pogoń.

IMG_0167
Niemal całe spotkanie rozegrał młody Kacper Pawłowski, który od poniedziałku rozpoczyna treningi w Wolsztynie. Choć w tym spotkaniu nie udało mu się zdobyć bramki, to z pewnością odebrał świetną lekcję handballa grając w obronie ramię w ramię z Jureckim. Wychowanek Chrobrego i adept SMS Gdańsk może zapisać udział w turnieju w Kaliszu na duży plus.

Wygrana nad Pogonią dała Chrobremu 5. miejsce w turnieju. Turniej Szczypiorno Cup był dla nas dobrą lekcją handballa. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji. Do zobaczenia za rok!
20150802_144112

Gorąco dziękujemy wszystkim naszym KIBICOM, którzy świetnie wspierali nas podczas dwóch turniejowych spotkań – to dla nas ważne, że jesteście z nami!
20150802_144315
[/vc_column_text][vc_video link=”https://youtu.be/ORR3-QMZQUg”][vc_column_text]::: 01 sierpnia | dzień 18 | Szczypiorno Cup 2015

Sobotę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Szczypiorna – miejscu, które upamiętnia pobyt w tym miejscu internowanych Legionów Piłsudskiego. Jest też sala poświęcona piłce ręcznej – bo to właśnie legioniści prawie sto lat temu, zaczęli grać w ręczną w Szczypiornie.

20150801_094648
Chwila przerwy i zespół spotkał się na wideo…

20150801_122743
Füsche Berlin – KS SPR Chrobry Głogów 31:29 (17:12)
Stachera, Kapela – Pawłowski 1, Płócienniczak 4, Bąk 7, Babicz 4, Gujski 2, Tylutki 2, Biegaj 7, Kubała 1, Jurecki 1

Mecz z Füsche zaczęliśmy nie najlepiej. Chrobry zaczął mecz ze zbyt wielkim respektem do rywala z Bundesligi. Akcje w ataku nie kleiły się tak, jak byśmy chcieli, również gra w obronie pozostawiała sporo do życzenia. Taka była pierwsza część spotkania, a konsekwencją nie najlepszej gry było pięć bramek straty. Wydawałoby się nie do odrobienia z takim przeciwnikiem…

IMG_0087

Druga część spotkania w naszym wykonaniu była naprawdę dobra. Po bramkach Biegaja, Bąka i Babicza – 3xB – Chrobry zmniejszył stratę do dwóch trafień. Po kolejnych dziesięciu minutach Chrobry prowadził 21:22. Zrobiło się ciekawie, bo zespół z Berlina grał słabo i pojawiła się szansa na powiększenie przewagi. Dobrą partię grali Bąk i Biegaj – obaj trafili 7 razy w meczu, w bramce kolejny świetny mecz zaliczył Stachera. Górę wzięło jednak doświadczenie Füsche i zespół z Berlina nie pozwolił na taki scenariusz… Nadzieja pojawiła się na finiszu. W 55′ berlińczycy prowadzili 30:26. Chrobry trafił trzy razy z rzędu i w 58′ na tablicy było 30:29. Nerwową końcówkę lepiej zagrali „gospodarze” i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Dobra postawa Chrobrego i jedynie dwubramkowa wygrana Füsche w meczu sprawiła, że w drugiej edycji „Lisy” nie zagrają w finale Szczypiorno Cup 2015.
Najlepszym zawodnikiem meczu Chrobrego został wybrany przez trenera Ignacy Bąk.[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/Z-VRvmn4T-k”][vc_column_text]::: 31 lipca | dzień 17 | Szczypiorno Cup 2015

Piątek rozpoczął się dla Chrobrego od konkursu strzeleckiego. Zespół reprezentowali Arek, Dominik, Wiktor, Maser i kiero. Strzelaliśmy z Waltera i PM99 Glauberyt… choć właściwie to te nazwy niewiele nam mówią i wynik z innej broni byłby podobny. Co wystrzelaliśmy… jeszcze nie wiemy. Wyniki konkursu mają być ogłoszone w sobotę. Na pewno musimy więcej trenować!

20150731_093300

Przed południem zespół miał spotkanie i wideoanalizę wtorkowego meczu z Zagłębiem. Przygotowane przez trenera Zembrzuskiego materiał oglądaliśmy w sali odpraw COSSW.

20150731_121416

Po wideo – obiad, trochę wolnego i o 15.00 wyjechaliśmy do Kalisz Arena.
Turniej otworzyło spotkanie Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk 32:3f1 (14:17). Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło po zakończeniu meczu. Na parkiecie kaliskiej hali widowiskowo zaprezentowały się wszystkie zespoły.

20150731_162731
KS Azoty Puławy – KS SPR Chrobry Głogów 27:22 (13:12)
Chrobry: Stachera, Kapela – Płócienniczak 1, Świtała 2, Sadowski, Bąk 2, Babicz 4, Gujski, Tylutki, Biegaj 1, Rosiński 4, Kandora 1, Kubała 3, Jurecki 4

Chrobry rozpoczął spotkanie trochę zbyt nerwowo. W pierwszych minutach pozwoliliśmy puławianom za bardzo rozwinąć skrzydła, a sami nie radziliśmy sobie z grą ofensywną. Kilka niepotrzebnych błędów sprawiło, że Azoty odskoczyły na kilka bramek i w 16′ prowadziły 10:5. Chrobry grał dzisiaj dobre zawody w obronie i przez kolejne minuty zdołał zniwelować straty do jednego trafien ia.
Drugą część spotkania zagraliśmy bardzo fajnie. Dobra defensywa, kontry i przede wszystkim skuteczność sprawiły, że w 38′ prowadziliśmy 15:17. Chrobry rzucił cztery bramki z rzędu i mocno wybił z rytmu siódemkę z Puław. Odpowiedź Azotów była jednak błyskawiczna, ich cztery trafienia sprawiły, że znó wyszli na prowadzenie. Naszą bolączką w tym spotkaniu była skuteczność. Kilka piłek odbiło się od słupka czy poprzeczki, nie trafiło w bramkę, czy też padło łupem bramkarzy Azotów. Puławianie zachowali więcej zimnej krwi i końcówkę meczu zagrali lepiej od Chrobrego, wygrywając całe spotkanie pięcioma trafieniami.
Przykrej kontuzki na kilka minut przed końcem meczu doznał Kamil Sadowski. Nasz zawodnik został przypadkowo trafiony łokciem w głowę przez rzucającego przeciwnika. Kamilowi pękła skóra na głowie i polała się krew. Interweniowali medycy i ostatecznie Sado pojechał do szpitala na założenie szwów. Prześwietlenie nie wykazało niczego złego. Po „szyciu” zawodnik wrócił do ośrodka, jednak przez kilka najbliższych dni nie będzie mógł trenować.
W sobotę o 17.00 gramy z Füsche Berlin, które dzisiaj pokonało  w ciekawym meczu Pogoń Szczecin 33:29 (17:17).[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=u0C0PgYdLTo”][vc_video link=”http://youtu.be/h_ZNGfAQ6WE”][vc_column_text]::: 30 lipca | dzień 16

Jest czwartek. Dzisiaj dzień w którym dużo się działo. Rozpoczęliśmy od treningu w hali, później dla zawodników z pola była siłownia, bramkarze mieli swój trening jeszcze w hali. Później szybki obiad, pakowanie i o 15.30 wyjazd do Kalisza.

20150730_112620

20150730_154435

Podróż minęła spokojnie i bez żadnych niespodzianek i po 18.00 zameldowaliśmy się na miejscu, czyli w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej. Sympatyczne powitanie ze strony organizatorów, kolacja, odprawa organizacyjna turnieju i czas wolny.
Jutro śniadanie o 8.30, godzinę później startujemy w konkursie strzeleckim na strzelnicy ośrodka, 10.30 zebranie drużyny i wideo, a o 15.00 wyruszamy na pierwszy mecz.

20150730_195418[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=vNkICPn0WOE”][vc_column_text]::: 29 lipca | dzień 15

W środę padało, lało i grzmiało! Ha! Ale na szczęście nie do południa, kiedy biegaliśmy na stadionie, ani nawet popołudniu, kiedy trenowaliśmy w hali. Tuż przed południem, kiedy biegaliśmy, pogoda była wyśmienita. Popołudniu, kiedy trenowaliśmy w hali czy siłowni to właściwie wszystko jedno… Pracowaliśmy nad taktyką, ćwiczyliśmy zagrania. To był pracowity, ale fajny dzień.

20150729_105701 20150729_105711 20150729_181309[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/YgknNt88QTo”][vc_column_text]::: 28 lipca | dzień 14

Wtorek był dla Chrobrego dniem szczególnym przygotowań – dzisiaj zagraliśmy pierwszy w okresie przygotowawczym sparing. Ale Chrobry rozpoczął dzień od zajęć w hali i siłowni. Treningi zakończyły się kilkanaście minut po dwunastej. Obiad, chwila wolnego i wyjazd do Lubina.

IMG_9991
Sparing – Lubin • godz. 17.30
MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów 27:29 (14:13)
Stachera, Kapela, Piskorski – Miszka 2, Pawłowski 1, Płócienniczak 1, Świtała 5, Babicz 3, Gujski 2, Biegaj 5, Rosiński 4, Kandora 1, Kubała 2, Jurecki 3, Sadowski, Bąk, Tylutki

Mamy pierwsze dwa punkty… śmiali się zawodnicy Chrobrego po zakończonym zwycięstwem meczu w Lubinie. Bo to spotkanie na sparingowe zupełnie nie wyglądało – było sto procent walki, zaangażowania i emocji. Mecze obu zespołów od dawna są bardzo zacięte i nie inaczej było dzisiaj.
Bez dwóch zdań spotkanie mogło się podobać. W pierwszych minutach obie drużyny zagrały bardzo ostrożnie, jakby badając się wzajemnie. Dobrze i mocno funkcjonowały defensywy, a bramek padło niewiele. Okołoremisowy wynik utrzymywał się przez kilkanaście minut, później inicjatywę przejęli gospodarze. Zagłębie odskoczyło aż na 4 trafienia, ale Chrobry świetnie zagrał końcówkę pierwszej połowy i odrobił straty – do jednego trafienia.

IMG_0017 IMG_0018
Po przerwie gra nabrała jeszcze szybszego tempa, niż w pierwszej części. Graliśmy fajnie w obronie, zmuszając lubinian do popełniania błędów, kilka razy sędziowie odgwizdali gospodarzom grę na czas. W grze ofensywnej Chrobrego widać było walkę na całego i radość z gry, kilka razy udało się rzucić bramki z naprawdę pięknych akcji, ale i kilka razy popełnić błędy, które kosztowały nas z kolei utratę bramek. Biorąc jednak pod uwagę, że był to nas pierwszy mecz od rozpoczęcia treningów z rezultatu meczu i stylu w jakim wywalczyliśmy zwycięstwo możemy być zadowoleni![/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/wu8AQ4YscDo”][vc_column_text]::: 27 lipca | dzień 13

Poniedziałek. Mamy pecha do pogody. Dzisiaj znów częściowo popsuła nasze plany treningowe. Ale może od początku. Trzynasty dzień treningowy składał się z zajęć w hali i na bieżni. W hali okej… pracowaliśmy dużo nad taktyką, zagraniami i generalnie zgraniem zespołu. Bramkarze mieli też swoje zajęcia, typowe dla bramkarzy oczywiście.

IMG_9956
O 18.30 rozpoczęliśmy zajęcia na bieżni. O ile początkowo chłodniejsza niż zawsze aura sprzyjała bieganiu, to po kilkunastu minutach rozpadało i rozwiało się na dobre. Co prawda plan treningowy związany z bieżnią został w większości zrealizowany, to trener Zembrzuski podjął decyzję o zakończeniu treningu, aby nie narazić zawodników na złapanie choroby.

IMG_9973

Zobaczcie jak dzisiaj trenowaliśmy. Obejrzyjcie też rozmowę z Tomkiem Rosińskim o treningach, celach i współpracy z chłopakami…[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=aF2NTFnRt8o”][vc_video link=”http://youtu.be/7Gq0iIHsJ5w”][vc_column_text]::: 25 lipca | dzień 12

I mamy weekend! Ale wcześniej ostro pracowaliśmy. Dzisiaj treningowe plany Chrobrego pokrzyżowała pogoda – miało być bieganie w parku, a było w hali. Dzisiaj Chrobry sporo biegał z piłkami, później była siłownia, a w tym czasie bramkarze trenowali pod okiem Piotra Zembrzuskiego w salce rozgrzewki. Teraz odpoczywamy i widzimy się w poniedziałkowe popołudnie. Dobrego weekendu 😉
CHROBRY!

20150725_092609[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/5LZCTPKDWAA”][vc_column_text]::: 24 lipca | dzień 11

W piątek było mega gorąco, ale to wszyscy wiecie. Chrobremu upał dokuczał przede wszystkim podczas przedpołudniowego treningu na stadionie. Było co biegać, a w pełnym słońcu i temperaturze ponad 30 st. było jeszcze ciężej. Ale co najważniejsze wszyscy dali radę, a Rafał Biegaj wybiegał nawet coś fajnego… 😉

20150724_102858IMG_9889

Po południu trenowaliśmy w hali, było trochę zabawy i jeszcze więcej rzucania na bramkę. Zakończenie dnia mieliśmy na siłowni. i wcale nie rozpoczynamy już weekendu, bo jutro od rana walczymy ponownie![/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=RRxLXeLyZwY”][vc_column_text]::: 23 lipca | dzień 10

Czwartek. Dziesiąty dzień przygotowań. Dajemy ostro czadu, dzisiaj przede wszystkim trenowaliśmy z piłkami. Było sporo taktyki i grania, ale też była siłka… Co najważniejsze zdrowie dopisuje, Maser ma mało roboty, idziemy do przodu!

IMG_0735IMG_0729[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/QrLsrz7ouR4″][vc_column_text]::: 22 lipca | dzień 9

IMG_0698IMG_0711

48 godzin przerwy po obozie za Chrobrym. W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy wrócili do treningów. Dzisiaj nie było zajęć z piłkami. Dzisiaj Chrobry biegał, biegał i biegał… a na koniec była stabilizacja. Ale więcej powie trener Zembrzuski… zobaczcie film z treningu.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=N5dCOEN60_Q”][vc_column_text]::: 20 lipca | dzień 8

Na niedzielę mieliśmy zaplanowany jeden trening – w hali. W ostatni dzień obozu pracowaliśmy przede wszystkim nad szybkością. Było ciężko, ale trening trwał „jedyne” półtorej godziny. Po obiedzie Chrobry ruszył drogę do domu.
Dziękujemy personelowi Hotelu Bornit Interferie w Szklarskiej Porębie za miły pobyt i sympatyczną obsługę! 
Do trenigów wracamy w środę popołudniu. Zapowiada się hard core’owo!

IMG_0660 IMG_0664[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=dyEgf6sR39A&feature=youtu.be”][vc_column_text]::: 19 lipca | dzień 7

20150719_110145 20150719_122945

Dzisiaj mała zmiana planów. Ponieważ prognozy pogody mówią o burzach zajęcia w hali zostały przesunięte na popołudnie, a po śniadaniu część ekipy wyruszyła w góry. Zawodnicy, którzy zostali trenowali na basenie i siłowni pod okiem Bartka Jureckiego. Wcale nie mieli lżej, bo Bartek dał w kość chłopakom i sobie. A w górach było ostro… w ciągu trzech wypraw chłopaki przeszli 65 km!
Zobaczcie, jak minął nam dzień – obejrzyjcie też rozmowę z Bartkiem Jureckim…[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=nvGwv-XGsZ0″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=wNfPDYkbQMc”][vc_column_text]::: 18 lipca | dzień 6

IMG_0510IMG_0527 20150718_120950

(więcej zdjęć na naszym fanpage’u FB)
Sobota, choć to przecież weekend, wcale nie była dla Chrobrego dniem odpoczynku. Dzisiaj dwa razy trenowaliśmy w hali. Było ciężko, bo pogoda w Szklarskiej była wybitnie upalna i przy sporym wysiłku dawała się chłopakom we znaki. Trochę pracy miał Maser, ale odpukać – ze zdrowiem zawodników jest wszystko okej.
Zobaczcie sami, jak było – obejrzyjcie także rozmowę z Arkiem Miszką…[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=_Qaz6zw6KbA”][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=K8NHq3eDYTY”][vc_column_text]::: 17 lipca | dzień 5

Kurcze… ale dzisiaj był hard core! To był naprawdę wyczerpujący dzień – hektolitry potu, sporo wypitej wody i mnóstwo dobrej roboty! Do południa trenowaliśmy ponad dwie godziny. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, z piłką i sporo taktyki. W Szklarskiej było gorąco, więc i w hali atmosfera była podobna.

IMG_0441IMG_044920150717_093843
Po treningu szybko na obiad, na 12:30 i chwila przerwy na regenerację. Chwila krótka, za to Michał Wolny – Maser miał pełne ręce roboty, sporo namrozić musiała się także hotelowa kostkarka do lodu.
O 14:30 wyruszyliśmy w góry… Dobrze, że trochę odpuściło słońce, bo trasa była mega trudna! Wyszły jakieś 23 kilometry trudnych, górskich szlaków!
Piątek = kawał piekielnie dobrej roboty! Zobaczcie film…[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=BiAnMUtQsXc&feature=youtu.be”][vc_column_text]::: 16 lipca | dzień 4

Dzień czwarty przygotowań – czwartek. Dzisiaj mieliśmy dwa treningi w hali. Było dużo biegania z piłkami, trochę taktyki i praca nad szybkością. Szczególnie trening popołudniowy dał nam ostro w kość.

IMG_0382

IMG_0387

20150716_180723IMG_0397

W hali trenujemy po około dwie godziny. Jest ciężko, ale jak mówił we wczorajszym wywiadzie Marek Świtała – to zaprocentuje w czasie sezonu. Dzisiaj też mocno podkreślał to Bartek Jurecki, który poprowadził część szybkościową na drugim treningu. Był wycisk, ale wszyscy dali radę! Z resztą… obejrzyjcie wideo z naszych dzsiejszych treningów.[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=UQ6eShAs3tg&feature=youtu.be”][vc_column_text]::: 15 lipca | dzień 3

Z Głogowa wyjechaliśmy o 9:00. Bagaży na obóz zabraliśmy sporo ale na szczęście wszystko zmieściło się do autobusu bez problemów.

20150715_090302
Szklarska Poręba przywitała nas fajną pogodą, i jak się później okazało tak zostało do końca dnia. W Hotelu Bornit zameldowaliśmy się szybko i sprawnie. Obiad, chwila odpoczynku i wystartowaliśmy w góry.

20150715_143011
W hotelu zostali – Bartek Jurecki, Tomek Rosiński, Arek Miszka i Rafał Stachera. Ale ten czas spędzili mocno pracowicie – były zajęcia na basenie i w salce fitness.
A w górach… trasa, jaką przygotował trener Zembrzuski okazała się bardzo wymagająca. Tempo było spore, a odległość do pokonania jeszcze większa. Wyszło ponad 20 kilometrów. Widoki przepiękne, a moc którą zdobyliśmy w Karkonoszach pozostanie w nogach na bardzo długo, tym bardziej, że kolejne wyprawy w góry jeszcze przed nami!

Kolację przesunęliśmy o 30 minut, aby mieć czas na prysznic po powrocie z trasy. Później był czas wolny. Odpoczynek się przyda, bo w czwartek dwa treningi.
Pozdrawiamy! Bądźcie z nami!

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Markiem Świtałą – kapitanem Chrobrego >[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ZQRaKm9-vb4&feature=youtu.be”][vc_column_text]::: 14 lipca | dzień 2

Dzisiaj Chrobry trnował dwa razy. Poranne plany treningowe zmieniła pogoda. Po dużych opadach deszczu trener Zembrzuski zdecydował, że zamiast biegać w parku zespół będzie trenował w hali. Chrobry trenował już z piłkami, ale było też sporo biegania. A na koniec treningu konkurs z trafieniem w poprzeczkę – nagrodą za nie trafienie była seria pompek lub brzuszków… Oj działo się!

20150714_102645

Drugi trening rozpoczął się o 15.00. Trener Zembrzuski zafundował zawodnikom sporo biegania z piłkami, zespół ćwiczył elementy kontrataku. Później Chrobry przeniósł się do salki rozgrzewki gdzie zawodnicy pracowali przy drabinkach, było sporo ćwiczeń siłowych i… śmiechu 😉

20150714_161601 20150714_161837[/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=kkozaGPDJWY”][vc_column_text]::: 13 lipca | dzień 1

Nareszcie! W poniedziałek, 13 lipca Chrobry rozpoczął przygotowania do sezonu 2015/2016. 13ty lipca w najmnieszym stopniu nie okazał się pechowy – wszyscy w pełni sił i dobrych nastrojach zameldowali się na pierwszym treningu zespołu. Nie zawiedli także najwierniejsi kibice, którzy przyszli przywitać się z zawodnikami i obejrzeć początek przygotowań do sezonu.

IMG_0365

Łatwo nie było. Pierwszy trening przeplatany indywidualnymi ćwiczeniami i gierką w nożną wycisnął z chłopaków sporo potu. Ćwiczenia indywidualne przygotowali Michał Wolny i Bartosz Jurecki. Chrobry trenował pierwszy raz do około 19.00.

IMG_0368
20150713_184047

Na wtorek zaplanowane zostały dwa treningi – pierwszy biegowy, o ile pozwoli pogoda, drugi już na hali. W środę Chrobry wyjeżdża na obóz przygotowawczy do Szklarskiej Poręby. Szybkie górskie wycieczki, zajęcia w hali z piłkami, basen… pracy będzie sporo, ale dzięki temu Chrobry wróci do Głogowa silniejszy![/vc_column_text][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=d0Qr0_k1xus&feature=youtu.be”][/vc_column][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]