KS SPR Chrobry Głogów – PGE Stal Mielec 32:27 (16:12)

Chrobry: Stachera, Kapela | Bednarek 1, Witkowski, Świtała 6, Mochocki, Gromyko 7, Łucak 7, Gujski 3, Biegaj, Prakapenia 5, Kubała, Świątek 3, Gregor
Stal: Wilk 2, Krieger 3, Sobut 1, Szpera 6, Adamuszek 1, Dzono 4, Pribanic 1, Gliński 2, Chodara 2, Kostrzewa 5

Świetny mecz Chrobrego! Głogowianom wychodziło dzisiaj prawie wszystko – obrona sprawiała mnóstwo problemów rywalom, ofensywa była bardzo skuteczna i dobrze zorganizowana, a Staszek bronił wyśmienicie. Trzeci raz w tym sezonie pokonujemy Stal i wskakujemy oczko wyżej w tabeli Superligi.
Zaczęliśmy piorunująco. Przez pierwsze minuty rywale niewiele mieli do powiedzenia. W czwartej było 4:0, głogowski walec dopiero się rozpędzał, a goście nie za bardzo wiedzieli co jest grane… Pierwsze trafienie zaliczyli dopiero w 5′. Nie zrobiło to wrażenia na graczach Chrobrego, bo w 9′ prowadzili już 7:2. Tę partię świetnie zagrał Marek Świtała, który umieścił piłkę w bramce Stali 5 razy. Reprezentacyjną formę demonstrował Kuba Łucak, który widowiskowo i bezbłędnie trafiał do bramki rywali. Nie zawiódł białoruski duet Prakapenia-Gromyko, bardzo fajnie zaprezentował wracający do gry po kontuzji Adam Świątek.

IMG_1369

Pierwsza część meczu zakończyła się 4-bramkowym prowadzeniem głogowian. Mecz co prawda nie był jeszcze wygrany, bo przed zawodnikami było 30 minut gry. Mimo wszystko dzisiaj o wynik byliśmy wyjątkowo spokojni, bo Chrobry prezentował się bardzo solidnie. Jeśli Stal zbliżała się do Chrobrego, to jedynie na 3 bramki, ale wystarczyła chwila, aby głogowianie wyszli na bezpieczną różnicę trafień.
Dzisiaj grał Chrobry, jakiego chcielibyśmy oglądać w każdym meczu. Widać, że chłopaki sumiennie i ciężko przepracowali przerwę świąteczno-noworoczną, a trenerski duet Przybylski-Zembrzuski bardzo dobrze poukładał grę zespołu. Panowie… czekamy na kolejne takie mecze!

Trener Krzysztof Przybylski i Adam Świątek, zobaczcie >

A przed meczem nie mogło być inaczej… Kubał Łucak, który tak wspaniale zaprezentował się na ME w Danii i reprezentował Chrobrego Głogów, otrzymał pamiątki i nagrody – pamiątkowy medal od ZPRP, od klubu – miecz z pamiątkową grawerką, kamerę samochodową od sponsora – firmy PRGM Polkowice, pamiątki od Klubu Kibica, różę od młodej fanki z nowej Soli, a przed wszystkim… gromkie brawa na stojąco od ponad tysięcznej publiczności zgromadzonej w hali im. Ryszarda Matuszaka! Można się było wzruszyć i… Kuba się wzruszył 😉