KS SPR Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 28:30 (17:13)
Chrobry: Stachera, Kapela | Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak, Świtała 8, Mochocki 2, Gromyko 3, Łucak 3, Gujski 4, Płaczek 1, Prakapenia 5, Kubała, Świątek 1, Gregor
Górnik: Suchowicz, Kicki, Kornecki – Orzechowski, Niedośpiał 1, Nat, Kuchczyński 1, Kubisztal 11, Jurasik 7, Bushkou 8, Tomczak 2, Twardo, Kandora

Głogowianie nie mieli łatwego zadania – aby włączyć się jeszcze w walkę o półfinał PGNiG Superligi musieli pokonać Górnika Zabrze na własnym parkiecie, a w tym sezonie nie udało nam się to ani razu.
W pierwszej połowie walka była wyrównana i przez wiele minut trudno było wskazać faworyta. Chrobry grał świetnie w obronie i nie pozwalał na kontrataki gości. Widać było, że odrobiliśmy lekcję z poprzedniego spotkania i to bardzo dobrze. Taka gra z naszej strony sprawiła, że do szatni schodziliśmy z przewagą 17:13. Druga odsłona była zgoła inna, niż przyzwyczaili nas nasi zawodnicy, bo kilka spotkań w tym sezonie wygrywali grając świetnie drugie 30 minut. Tym razem bardzo szybko lekcję z pierwszej części meczu odrobili gracze Górnika i od 30 minuty nie tylko nie pozwolili Chrobremu podwyższyć wyniku, ale odrobili straty i spotkanie ponownie się wyrównało. Końcówkę lepiej zagrali goście, klasę pokazał Kubisztal, który przy stanie 26:26 trafił trzy razy z rzędu w ciągu trzech minut. Po trafieniach Michała do końca spotkania zostały 3 minuty i Górnik nie pozwolił wydrzeć sobie zwycięstwa i awansu.

IMG_3208

Nasi zawodnicy po raz kolejny w tym sezonie musieli uznać wyższość Górnika. Najwięcej bramek dla KS SPR rzucił skrzydłowy Marek Świtała, który trafił 8 razy, Białorusin Anton Prakapenia mecz zakończył z dorobkiem 5 trafień a Mariusz Gujski z 4 bramkami.
Górnik to niewygodny przeciwnik dla głogowian, którzy w rundzie zasadniczej schodzili dwukrotnie pokonani a w fazie play-off przegrali następne dwa mecze. Górnik po rundzie zasadniczej w PGNiG Superlidze zajmował 3. miejsce. Szansa na rewanż dopiero w przyszłych rozgrywkach.
Awans do półfinałów wywalczyli już również szczypiorniści Vive Targów Kielce i Orlen Wisły Płock. O ostatnie miejsce walczą zawodnicy Pogoni Szczecin i Azotów Puławy, ale jak na razie po dwóch spotkaniach jest remis 1:1, a o awansie zadecyduje ostatnie trzecie starcie. Głogowianie powalczą o miejsca 5-8, 3 lub 4 maja zagrają wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec.