KS SPR Chrobry Głogów – Gaz-System Pogoń Szczecin 25:38 (11:19)
Chrobry: Stachera, Świrkula | Jankowski 3, Bednarek, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 3, Mochocki, Gromyko 1, Łucak 2, Gujski 2, Płaczek 1, Biegaj 2, Prakapenia 5, Kubała 3, Gregor 2
Pogoń: Stojkovic, Matkowski | Bruna 7, Biały 3, Wardziński 4, Siergei 3, Krupa 2, Jedziniak 1, Markocic 2, Konitz 6, Zaremba 1, Zydroń 9

Dotkliwa porażka Chrobrego w pierwszym meczu we własnej hali. Trzynaście bramek różnicy na korzyść zespołu gości… nie tak wyobrażaliśmy sobie rozstrzygnięcie tego meczu. Chrobry rozegrał słabe spotkanie, popełniając w ciągu meczu szereg błędów zarówno w ataku jak i obronie. Pogoń uzyskała przewagę już w pierwszych minutach meczu – po 9-minucie gry prowadziła 1:4. Chrobry pilnował wyniku do 16-minuty spotkania – 6:8. W ciągu następnych kilku minut trafiali tylko goście i w 21-minucie było już 6:12. Obraz gry nie zmienił się już do końca pierwszej części spotkania.

foto1
Drugą odsłonę Pogoń rozpoczęła od dwóch trafień i podwyższenia prowadzenia do 10 bramek. Chrobry przebudził się w 35-minucie. W ciągu 4-minut głogowianie trafili 5 razy – Płócienniczak, Kubała, Biegaj, Kubała i Gujski. Różnica zmalała do 5 trafień i wydawało się, że będzie tylko lepiej. Reakcja gości była jednak natychmiastowa, w 4-minuty trafili do bramki Chrobrego 5 razy i było już po meczu.

Mecz podsumowują: Krzysztof Przybylski, Paweł Gregor i Wiktor Kubała ▼

Zobacz FOTO GALERIĘ z meczu.

:::
W przerwie spotkania dyplomami nagrodzeni zostali najlepsi młodzi zawodnicy SPR Chrobry Głogów poprzedniego sezonu: