Zaznacz stronę

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]KS SPR Chrobry II Głogów-SPR Oleśnica 29:38 (16:19)

W sobotę (11.04.) goście już w 3. minucie po celnym rzucie Grzegorza Wosia prowadzili 2:0. Głogowianie odrobili straty i chwilę później doprowadzili do wyrównania 4:4. Jak się okazało był to jedyny tak dobry moment tego pojedynku.

Kolejne minuty to mozolna budowa przewagi przez ekipę z Oleśnicy, która w 18. minucie wygrywała już 13:8. Do przerwy przewaga nieco zmalała do trzech bramek 19:16. Chwila przerwy dobrze podziałała na gospodarzy. Mogli nawet załapać kontakt z przeciwnikami, ale w kluczowych sytacjach w ataku brakowało skuteczności a w obronie ostatniego przede wszystkim dobrych interwencji w bramce.

_DSC0938

I tak w 32.minucie SPR Oleśnica prowadziła 20:18. Po drodze miejscowi nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego a goście nie byli grzeszni i rzucali, co tylko mogli. Wygrali zdcydowanie 38:29.

– Spodziewałem się przed meczem, że tak będzie. Graliśmy przede wszystkim młodzieżom, bo chciałem wszystkich wypróbować. Kilku zawodników z pierwszej siódemki nie grało i miało wolne. W pierwszej połowie chłopcy fajnie powalczyli, podobała mi się ich postawa. Zespół z Oleśnicy, to jednak poważna drużyna. To ekipa złożona z doświadczonych zawodników z przeszłością pierwszo i drugoligową. Do piętnastej minuty drugiej połowy wyglądało to całkiem nieźle. Później gdzieś się wynik urwał. Brakowało nam bramkarzy, miałem do dyzposycji tylko jednego – mówi Piotr Sapian, trener KS SPR Chrobry Głogów.

_DSC0993

– To na pewno nie był łatwy mecz. Nie wiedzieliśmy w jakim składzie gospodarze wybiegną na parkiet. To fajna i zdolna młodzież, która ma też doświadczenie. Dlatego przed meczem z Chrobrym nigdy nie można dopisywać sobie dwóch punktów. Zagraliśmy jednak dobrze, trochę czasami słabiej w obronie. Głogowianie niczym nas nie zaskoczyli – mówi Paweł Skiba, trener SPR Oleśnica.

KS SPR Chrobry Głogów: Blacha, Gabrysz, Maliszewski, Berges Ł., Łukaczyn, Panlak, Koyziński, Przybysz, Berges M. Sieradzki, Kajak, Szkudlarek, Krawiec.

SPR Oleśnica: Kulak K., Hurłala, Łumejko, Gieśbutowicz, Przeworski, Pietras, Kowalski, Grela, Pałowski, Kulak J. Woś, Kubłracki, Szmidt.

_DSC0947 _DSC0984 _DSC0960 _DSC0955

Tekst i foto: Mateusz Komperda[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]