Zaznacz stronę

Chrobry, po krótkiej przerwie trenuje i przygotowuje się do dalszej części sezonu. W treningach nie uczestniczy Rafał Biegaj, który od niedzieli przebywa na zgrupowaniu kadry B. Zawodnicy spotkali się na dwudniowej konsultacji w Kaliszu, a od wtorku do czwartku wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Pleszewa.
Trzymamy kciuki za występ Rafała! Poniżej rozmowa z zawodnikiem.

– W Chrobrym mieliście kilka dni wolnego. Odpocząłeś? Jak spędziłeś te dni?
– Te kilka dni urlopu pozwoliły mi wypocząć oraz zregenerować się. Udało mi się zaleczyć kilka mikrourazów, które dokuczały mi w ostatnich tygodniach. Oprócz czasu poświęconego na regenerację, udało mi się znaleźć parę chwil na wyjazd do mojej rodzinnej miejscowości i poświęcić nieco czasu rodzinie oraz mojej dziewczynie .
– Od niedzieli przebywasz na zgrupowaniu kadry B – jak wygląda zgrupowanie, co robicie, jak Ty się czujesz w Reprezentacji?
Chciałbym zacząć od tego, że jestem zaszczycony, że w ogóle się tutaj znalazłem. Ciężka praca w klubie opłaciła się. Dzięki temu razem z kolegami mogę reprezentować nasz kraj na turnieju w Pleszewie.
Dzień na kadrze zaczyna się tak samo – czyli śniadaniem oraz krótkim spotkaniem organizacyjnym z trenerem. Później odbywamy dwie jednostki treningowe oraz mamy jeszcze jedno spotkanie taktyczno-organizacyjne z całym sztabem medycznym i szkoleniowym.
– Od wtorku czeka Was ostre granie – który z przeciwników będzie „najtrudniejszy”?
Na to pytanie jest mi ciężko odpowiedzieć, ponieważ każdy mecz gramy z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nie oszukujmy się, nie możemy się nikogo obawiać i musimy wygrać wszystkie trzy mecze i cały turniej. Ja osobiście najbardziej „obawiam się” meczu z Węgrami, który będzie jednocześnie moim debiutem w seniorskiej kadrze narodowej, więc muszę być podwójnie zmotywowany i skupiony, by pokazać się z jak najlepszej strony.

28.10.2014
Polska B – Węgry B 29:31 (16:15)
Polska: Szczecina, Małecki  – Walczak 1, Zadura, Przybylski 3, Obiała 1, Szyba 3, Łangowski 7, Krajewski 4, Seroka 2, Rydz, Pilitowski 3, Daćko 1, Biegaj 1, Jedziniak 2, Krzysztofik 1

29.10.2014
Polska B – Luksemburg 36:30 (20:16)
Polska: Szczecina, Małecki – Szyba 7, Daćko 6, Przybylski 5, Jedziniak 4, Seroka 3, Biegaj 3, Krajewski 2, Obiała 2, Zadura 1, Walczak 1, Pilitowski 1, Łangowski 1, Rydz