Zaznacz stronę

PE Gwardia Opole – KS SPR Chrobry Głogów | Opole • 01.03.2014 • godz. 18.00

Rewanż w Opolu… 19 października ubiegłego roku nie było nam do śmiechu. Po nieudanym w naszym wykonaniu meczu schodziliśmy z hali przy Wita Stwosza z opuszczonymi głowami. Chrobry przegrał z Gwardią 26:27. Przed tym meczem głogowianie znajdowali się na 4-miejscu tabeli PGNiG Superligi, nasi goście na miejscu 10. I… dokładnie tak samo jest teraz. Tylko, że wtedy opolanie mieli na koncie jedno zwycięstwo, my mieliśmy ich cztery.

IMG_7645W pierwszym spotkaniu z Gwardią niestety przegraliśmy. Tym razem liczymy na lepszy mecz i wygraną!

Od tamtego czasu nasi dzisiejsi gospodarze wygrali w lidze tylko raz. Ich bilans to 3-1-13 i 7 pkt. Chrobry wygrywał sześć razy i zgromadził do tej pory 21 pkt. Liczby mówią więc jednoznacznie, że faworytem meczu jest Chrobry. Świadczą o tym także piękne zwycięstwa nad MMTSem i Azotami, ale też niepokoi słaba postawa głogowian w pucharowym starciu z Legionowem. Ale też nie możemy myśleć o grze Chrobrego poprzez pryzmat środowego starcia z Legionowem. W tym meczu mieliśmy też trochę pecha, już na początku spotkania drobnej kontuzji nabawił się Świtała, podobnie było ze Świątkiem, graliśmy też bez nominalnego prawoskrzydłowego.
Oczywiście, że do Opola jedziemy aby wygrać, umocnić się na 4-miejscu tabeli, a może nawet podgonić Pogoń, w przypadku jej porażki w meczu z Zagłębiem. Ale te plany powiodą się jedynie wtedy, gdy z Gwardią zagramy równie dobrze, jak we wspomnianych już meczach z Kwidzynem i Puławami. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż podobnie jak w środę Chrobry będzie musiał radzić sobie bez Łucaka i Kubały. Do zdrowia wrócili już Świtała i Świątek, zagra Płócienniczak więc nasz skład będzie niemal taki sam, jak w starciu z Azotami.