Zaznacz stronę

Górnik Zabrze – KS SPR Chrobry Głogów | Zabrze, 16.04, godz. 19.00

To gospodarze są faworytem środowego meczu, pierwszego pojedynku obu zespołów w fazie play-off. Za Górnikiem stoją dwie wygrane w sezonie zasadniczym, wyższa pozycja w tabeli i szeroka ławka gwiazd. Poza tym zabrzanie zagrają, jeśli tak można napisać, wypoczęci. Chrobry z kolei wrócił z Warszawy w poniedziałkowy poranek i zawodnicy mieli na odespanie podróży i odpoczynek, jedynie poniedziałek. We wtorek normalnie już trenowali.
Stawka meczu jest wysoka. Zwycięzca będzie jedną nogą w najlepszej, ligowej czwórce z szansą na medal. Co prawda do awansu potrzebne są dwa zwycięstwa, ale to wygrany pierwszego meczu przystąpi z lepszej pozycji do poświątecznego rewanżu w Głogowie.
Czy w najbliższą środę głogowianie są w stanie sprawić niespodziankę i po dwóch porażkach wreszcie wygrać z Górnikiem i to w jego hali? Dlaczego nie! To jest przecież sport, a wiele razy w tym sezonie udowodniliśmy, że potrafimy grać w handball. Tyle, że do wygranej potrzebny jest właśnie taki mecz w wykonaniu Chrobrego, jak te wygrane z Azotami, MMTSem czy Stalą w lidze… Skoro wtedy mogliśmy zagrać świetne zawody, możemy i tym razem.
Do treningów wrócił już Kuba Łucak, czy zagra w meczu z Górnikiem? O tym trener Krzysztof Przybylski >

Spotkanie pokaże „na żywo” Polsat Sport.