Zaznacz stronę

KPR Legionowo – KS SPR Chrobry Głogów | Legionowo • 05.03.2014 • godz. 20.00 Arena Legionowo

Dużo grania mają w ostatnich dniach szczypiorniści Chrobrego. Mecze rozgrywają co kilka dni, a te najbliższe już w środę i niedzielę. Środowy rewanż z KPR Legionowo zdecyduje, która z drużyna zagra w finałowym turnieju PGNiG Pucharu Polski. Bliżej walki o PP są głogowianie – w pierwszym meczu wygraliśmy w Głogowie 26:22, ale z awansu cieszyć będziemy mogli się dopiero po korzystnym dla nas rozstrzygnięciu środowego meczu. Do Legionowa Chrobry pojechał bez Świrkuli, Witkowskiego i Łucaka. Na szczęście lepiej czuje się Wiktor Kubała i być może będzie mógł wspomóc kolegów w pojedynku z KPRem, jeśli nie w całym spotkaniu, to na pewno przez jego część.
Pomimo słabszych ostatnich dwóch spotkań faworytem spotkania jest Chrobry. Z Legionowem mierzyliśmy się trzy razy i wszystkie mecze rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść.

IMG_2107

Czwarte spotkanie z KPRem może być jednak najtrudniejsze… Gospodarzom w lidze idzie bardzo kiepsko i chyba muszą się już pogodzić ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Awans do finałowej czwórki rozgrywek o PP byłby więc dla legionowian ważnym i prestiżowy wydarzeniem. Chrobry w lidze radzi sobie bardzo dobrze, no może poza porażkami z Gwardią. Przed głogowianami jeszcze ciężka walka o kolejne punkty i uzyskanie jak najwyższej pozycji przed play-off’ami. Ale awans do final-four PP z pewnością także ucieszyłby kibiców i dał szansę na walkę z najlepszymi i sprawienie niezwykle miłej niespodzianki… Jak będzie – zobaczymy! Na razie trzymajmy kciuki za środową wygraną naszego zespołu!