Zaznacz stronę

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Blisko 60 trenerów grup młodzieżowych i nauczycieli wychowania fizycznego z Polski wzięło udział w dwudniowej Konferencji Szkoleniowej Piłki Ręcznej jaka odbyła się w dniach 14-15 lutego w Głogowie. Uczestników konferencji gościło Gimnazjum nr 2, a jej organizatorem z ramienia Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej była Edyta Suchy.

Wykłady, prelekcje i prezentacje przygotowali jedni z najlepszych w kraju praktyków zajmujących się piłką ręczną na poziomie mistrzowskim i młodzieżowym. Ćwiczenia stabilizacyjne przygotowujące zawodnika do meczu omówił i prezentował Andrzej Łyszczyński. Bożena Karkut, trenerka MKS Zagłębia Lubin prezentowała grę w obronie 3-2-1. Krzysztof Przybylski, trener KS SPR Chrobrego Głogów omówił i zaprezentował w praktyce ćwiczenia doskonalące umiejętności indywidualne i współpracę zespołową. Zenon Łakomy, doskonały trener i przedstawiciel ZPRP mówił o mikrocyklu treningowym. O piłce ręcznej plażowej, dyscyplinie zdobywającej coraz większą popularność w naszym kraju mówił Andrzej Jaworski.

W sobotni wieczór uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na mecz KS SPR Chrobry Głogów – Śląsk Wrocław.

MVI_7549.MOV.Still001
Niedzielną część konferencji otworzył dr Andrzej Permoda, który zaprezentował możliwość nanotechnologii w walce z kontuzjami. Artur Starczewski przekonywał, że warto poświęcić kilka godzin na naukę resuscytacji krążeniowo-oddechowej z uwagi na fakt, iż piłka ręczna to dyscyplina kontaktowa i umiejętność udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia jest niezbędna. Trenerka kadry Polski w piłce ręcznej plażowej Jolanta Jochymek zaprezentowała techniki nauczania indywidualnego w piłce ręcznej plażowej. Konferencję zakończyła prezentacja Piotra Zembrzuskiego, 2-trenera KS SPR Chrobrego Głogów dotycząca ataku pozycyjnego.

MVI_7544.MOV.Still001

Głogowska konferencja, co podkreślił Zenon Łakomy, jest jedną z najlepszych tego typu inicjatyw Polsce, taką ocenę organizatorom wystawia nie tylko ZPRP, ale i sami jej uczestnicy. Kolejna konferencja w Głogowie na pewno za rok.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]