1. KS SPR Chrobry Głogów

2. MKS Zagłębie Lubin

3. PE Gwardia Opole

4. HBC Jicin

IMG_4772Tomek Mochocki odbiera puchar dla Chrobrego za zwycięstwo w XX Memoriale R. Matuszaka
Więcej zdjęć z zakończenia Memoriału w foto galerii.

DZIEŃ 1 – PIĄTEK

Rozmowa z trenerem Piotrem Zembrzuskim, nagrana na kilka minut przed rozpoczęciem Memoriału >

17.00 – rozpoczęcie Memoriału
Kibicie i zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim!

pamiecIMG_4453 pamiecIMG_4454

• • •

Prezesi Katarzyna Zygier i Lucjan Skrobuk podziękowali za grę w klubie Michałowi Świrkuli, który rozwiązał kontrakt z Chrobrym.

michalIMG_4451 michalIMG_4455
Michał Świrkula o powodach rozstania z Chrobrym i planach na przyszłość >

pasek-CHR-ZAG

KS SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 31:30 (17:17)
Chrobry: Stachera, Kapela | Bednarek 3, Witkowski 3, Płócienniczak, Mochocki 4, Łucak 7, Gujski 1, Biegaj 3, Kandora 3, Babicz 2, Kubała 1, Świątek 4, Tylutki 2
Zagłębie: Michałów 1, Stankiewicz 2, Rosiek 5, Kużdeba 1, Książek 2, Marciniak 1, Szymyślik 2, Halilbegovic 6, Wolski 1, Paluch 1, Bartczak 3, Gumiński 4

IMG_4491 IMG_4504 IMG_4510
Kto nie był, niech żałuje! Chociażby dlatego, że nie widział niezwykle pięknej, a na dodatek zwycięskiej bramki rzuconej na kilka sekund przed końcem meczu przez Wiktora Kubałę!

Mecz bardzo wyrównany – grany bramka za bramkę. Spotkanie, jak na mecz sparingowy, niezwykle zacięte, ale przecież takie są wszystkie mecze pomiędzy Chrobrym a Zagłębiem. Więcej o meczu trener Krzysztof Przybylski >

pasek-HBC-GWA

HBC Jićin – PE Gwardia Opole 19:30 (13:13)
HBC: Krohulec 2, Beres 1, Kolc 2, Kubik 2, Hana 1, Kloucek 9, Burda 2
Gwardia: Buchcic 1, Trojanowski 4, Knop 1, Prokop 2, Swat 5, Simic 3, Ciosek 1, Rumniak 5, Płócienniczak 1, Jankowski 4

Gwardia wysoko pokonała czeski HBC, choć jeszcze po pierwszych 30-minutach trudno było wskazać, kto w tym spotkaniu odniesie zwycięstwo. Druga połowa to jednak lepsza gra opolan, a przede wszystkim świetna postawa w bramce Adama Malchera!

IMG_4518

pasek-galeria1

DZIEŃ 2 – SOBOTA

pasek-GWA-ZAG
MKS Zagłębie Lubin – PE Gwardia Opole 37:34 (16:17)

stronaIMG_4578

Kolejne wyrównane spotkanie XX Memoriału R. Matuszaka. Pierwsze kilkanaście minut, to prowadzenie lubinian i dobra gra w obronie zespołu Zagłębia, które prowadziło kilkoma trafieniami. Później inicjatywę przejęli opolanie. Druga odsłona to już dominacja na parkiecie zawodników Zagłębia, choć w ostatnich kilku minutach Gwardia zmniejszyła straty do lubinian.

O meczu mówią trenerzy: Jerzy Szafraniec – Zagłębie Lubin, Michał Skórski – Gwardia Opole (wideo) >

pasek-CHR-HBCKS SPR Chrobry Głogów – HBC Jićin 25:16 (14:7)
Chrobry: Stachera, Kapela, Piskorski | Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak 1, Mochocki 4, Łucak 1, Gujski, Gabrysz 2, Biegaj 1, Kandora 2, Babicz 2, Kubała 6, Świątek 2, Tylutki 2
HBC: Rychyna 2, Krohulec 1, Beres 2, Drobohlav 1, Kubik 2, Hana 2, Sebko 1, Klouc 4, Burda 1

stronaIMG_4627Pierwsze kilkanaście minut spotkania to świetna gra głogowian w defensywie, która rozbijała niemal każdy atak Czechów, czy też zmuszała zespół gości do błędów. Część druga, to już bardziej wyrównana gra, jednak ze wskazaniem na Chrobrego. Ostatnie 10-minut spotkania przebiegało w mocno szybkim tempie, co przy panującym w hali upale musiało dać się we znaki zawodnikom obu drużyn. Końcówkę meczu w bramce Chrobrego zagrał Tomek Piskorski, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami!
O meczu mówią trenerzy Petr Babak – HBC i Krzysztof Przybylski – Chrobry (wideo) >

pasek-CHR-GWAKS SPR Chrobry Głogów – PE Gwardia Opole 27:26 (15:14)
Chrobry: Stachera, Kapela, Piskorski | Bednarek 2, Witkowski, Płócienniczak, Mochocki 5, Łucak 8, Gujski 1, Biegaj 3, Kandora 1, Babicz 1, Kubała, Świątek 4, Gabrysz, Tylutki 2
Gwardia: Trojanowski 1, Knop 3, Swat 4, Simic 5, Zelic 1, Ciosek 1, Scepowic 3, Płócienniczak 2, Jankowski 1

stronaIMG_4728
Z Gwardią grało nam się ciężko… Przynajmniej tak było w sezonie 2013/2014. Dzisiaj Chrobry zaczął świetnie i przez kilkanaście minut dominował na parkiecie. Później gra się wyrównała i po pierwszej połowie było 15:14. Druga część meczu, to już całkiem inny obraz gry. Przewaga opolan rosła z minuty na minutę, a głogowianie jakby opadli z sił i skuteczności. W bramce Gwardii świetnie spisywał się ponadto Malcher. Na kilka minut przed końcem goście prowadzili 3 trafieniami i wydawało się, że już nic się nie zmieni. Chrobry wrzucił jednak piąty bieg, w kila minut odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Końcówkę zagraliśmy świetnie w obronie, a bramki dały nam kontry Łucaka i Biegaja.
Chrobry jest jedyną drużyną w turnieju z kompletem zwycięstw i kończy XX Memoriał na pierwszym miejscu!
Pomeczowe wypowiedzi trenerów Chrobrego i Gwardii (wideo) >

pasek-ZAG-HBCMKS Zagłębie Lubin – HBC Jićin 26:24 (8:9)
Zagłębie: Stankiewicz 4, Rosiek 2, Przysiek 2, Książek 1, Marciniak 2, Szymyślik 1, Halilbegowic 4, Paluch 3, Bartczak 1, Gumiński 6
HBC: Krohulec 1, Kolc 1, Drobohlav 2, Kubik 2, Hana 6, Tomes 1, Drobohlav P. 2, Sebek 1, Kloucek 1, Burda 7

stronaIMG_4749
To było spotkanie walki. Czeski team postawił poprzeczkę wysoko. Oba zespoły zdawały sobie sprawę, że przegrana w tym spotkaniu sprawi, że zespół pokonany zajmie ostatnie miejsce. Ostatecznie lepsi okazali się lubinianie, grając przede wszystkim skuteczniej w ataku. Mecz podsumowują Zygmunt Woźniczka – Zagłebie i Petr Babak – HBC (wideo) >