Starcom Dawid Jurek & Janusz Korczak

• mecz o miejsce 1.

Pogoń Szczecin – ZTR Zaporoże 25:27 (14:11)
Pogoń: Bruna 2, Walczak 8, Gierak 2, Krupa 3, Krysiak 5, Jedziniak 4, Kniazeu 1
ZTR: Artemenko 1, Akimenko 7, Zotov 7, Ganchev 4, Karamyshev 3, Tilte 3, Biegal 2
20150814_150737

• mecz o miejsce 3.
MKS Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 0:10 (walkower dla MMTS)
Mecz nie odbył się – zespół Zagłębia poinformował, że z powodu kontuzji nie przyjedzie do Głogowa.

• mecz o miejsce 5.
KS SPR Chrobry Głogów – HBC Ronal Jičin 33:27 (12:12)

Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała 6, Sadowski 9, Bąk 1, Tylutki 3, Kandora 2, Kubała 7, Jurecki 4
HBC: Skopal 1, Rychna 1, Krahulec 7, Hlava 1, Loskot 3, Sulc 6, Zeman 2, Curda 3, Kubik 3
20150814_115536

Chrobry przystąpił do tego mecz mocno osłabiony, trener Zembrzuski miał do dyspozycji jedynie dziewięciu zawodników z pola. Mimo wszystko zespół podjął walkę…
Pierwsza część spotkania z pewnością była na plus dla zespołu gości. Czesi grali skuteczniej, rzucali bramki z drugiej linii. Chrobry podobnie jak wczoraj miał problem z wykorzystaniem rzutów karnych – nie udało się to Jureckiemu i Bąkowi. Dopiero Świtała odczarował ten stały fragment gry i ze 100% skutecznością zdobył 4 bramki z karnych.
Goście w dwudziestej pierwszej minucie prowadzili już 6:10. Chrobry zdołał jednak zniwelować stratę i do szatni zespoły schodziły przy stanie 12:12.
Przez piętnaście minut drugiej części meczu gra była wyrównana. później Chrobry zaczął zdobywa przewagę – zacieśnił obronę, dużo lepiej wyglądała też gra defensywna. Tutaj brylował Kubała, który w kwadrans trafił 5 razy!
Krótki film z meczu i wypowiedź trenera Zembrzuskiego >[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/yhWWbNupttk”][vc_column_text]Mecze finałowe – piątek:

11:00 KS SPR Chrobry Głogów – HBC Ronal Jičin (m. 5-6)
13:00 MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin (m. 3-4)
15:00 Pogoń Szczecin – ZTR Zaporoże (m. 1-2)

::: czwartek – 13.08

MKS Zagłębie Lubin – HBC Ronal Jičin 32:27 (17:10)

KS SPR Chrobry Głogów – ZTR Zaporoże 20:25 (13:14)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 3, Świtała 4, Sadowski 3, Bąk 4, Gujski, Tylutki 1, Rosiński, Kandora 1, Kubala 1, Jurecki 1
ZTR: Artemenko 1, Akimenko 2, Kyrylenko 2, Konstantinov 5, Ganchev 4, Isanchuk 1, Karamyshev 2, Tilte 4, Biegal 4

W tym spotkaniu Chrobry pokazał się z pewnością z lepszej strony, aniżeli w meczu z MMTSem. Ale… naszą bolączką w spotkaniu z Ukraińcami były karne… nie wykorzystaliśmych ich, aż sześć! Rachunek jest więc prosty… Po słabym początku – 1:4 w siódmej minucie, podkręciliśmy tempo i gra była wyrównana. Graliśmy przyzwoicie w obronie, nieźle szło nam także w ataku. Mecz świetnie rozpoczął Bąk – rzucił trzy bramki.
IMG_0448
W drugiej części meczu Chrobry grał świetnie w ataku – przede wszystkim gra z Jureckim, który każde podanie zamieniał na rzut karny. Co z tego, skoro nasza skuteczność z karnych w tym meczu wyniosła siedem do jednego!
Końcówka meczu należała do gości, którzy nie dali odebrać sobie zwycięstwa i przede wszystkim byli bardziej skuteczni.[/vc_column_text][vc_video link=”http://youtu.be/t1hydfL6dBI”][vc_column_text]MKS Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 26:27 (12:13)
Stankiewicz 4, Gumiński 4, Kużdeba 1, Marciniak 2, Macharashvili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Czuwara 2, Pietruszko 1, Krieger 6
Pogoń: Bruna 3, Walczak 3, Gierak 3, Krupa 4, Krysiak 4, Jedziniak 7, Zaremba 1, Kniazeu 2

stronaIMG_0440

MMTS Kwidzyn – ZTR Zaporoże 20:20 (11:13)
MMTS: Janikowski 1, Genda 3, Zadura 2, Mroczkowski 1, Szpera 1, Klinger 1, Nogowski 1, Pilitowski 1, Seroka 8, Janiszewski 1
ZTR: Severyn 2, Artemenko 1, Akimenko 2, Kyrylenko 2, Ganchev 3, Karamyshev 5, Tilte 4, Biegal 1

fotIMG_0436

HBC Ronal Jičin – Pogoń Szczecin 29:35 (12:20)
HBC: Skopal 6, Rychna 3, Krahulec 4, Bares 2, Loskot 3, Milko 2, Sulc 3, Zeman 1, Kolc 1, Curda 1, Kubik 3
Pogoń: Grzegorek 1, Bruna 2, Walczak 5, Zając 3, Gierak 6, Krupa 4, Krysiak 2, Jedziniak 3, Zaremba 5, Kniazeu 3, Fedenczak 1

IMG_0432

MMTS Kwidzyn – KS SPR Chrobry Głogów 25:21 (13:12)
MMTS: Janikowski, Genda 1, Zadura 1, Nawrocki, Mroczkowski 1, Kryszeń, Peret 1, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański , Dudek, Rosiak 1, Nogowski 2, Pilitowski, Kiepulski, Seroka 9, Potoczny 1, Janiszewski 4
Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 2, Sadowski 2, Bąk, Gujski 1, Tylutki, Rosiński 6, Kandora, Kubała 6, Jurecki 2

Mecz Chrobrego z MMTSem otworzył XXI Memoriał Ryszarda Matuszaka, niestety dla nas niezbyt pomyślnie. Szkoda, bo Chrobry rozpoczął to spotkanie bardzo dobrze. W siódmej minucie prowadziliśmy już 2:5 i nasza gra wyglądała bardzo dobrze. Chrobry grał świetnie w defensywie, co pozwoliło wyprowadzić kilka kontr i objąć prowadzenie. Niestety… później coś się zacięło i przez kolejnych 11-minut nie byliśmy w stanie rzucić bramki. MMTS odjechał wysoko i Chrobry musiał gonić wynik.
IMG_0423
Drugą część meczu otworzył MMTS, i to dwoma trafieniami. Chrobry niestety popełniał sporo błędów – złe podania, zgubione piłki, szwankowała też skuteczność. Szkoda, bo kiedy Chrobry takich błędów nie popełniał, to nasza gra wyglądała naprawdę dobrze.
W drugiej części spotkania MMTS lekko przeważał, Chrobry gonił wynik, ale konsekwentna gra kwidzynian, sprawiła, że to oni cieszyli się z wygranej.
Materiał wideo z meczu oraz wypowiedź trenera Zembrzuskiego >[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video link=”http://youtu.be/RlaZNbAFu5Y”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]