Zaznacz stronę

Orlen Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów | Płock • 09.09.2013 • godz. 19.00

Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie gramy. Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane w Głogowie. Po losowaniu terminarza spotkań Superligi okazało się, że Nafciarze w terminie 7-8 września mają zajętą halę i kluby dogadały się wstępnie, że mecz zostanie rozegrany w Głogowie. Trener Cadenas zdecydował jednak, że pierwszy mecz Wisła rozegra u siebie, a że pierwszym możliwym terminem był właśnie poniedziałek – dlatego właśnie zagramy 9 września.
Ekipa Wisły przystąpi do tego spotkania w bardzo dobrych nastrojach – wygrana nad francuskim Montpellier i awans do Ligi Mistrzów to niewątpliwie powód do dumy. Wydawało się, że Nafciarze nie do końca zdążą się przygotować do sezonu. Jeszcze w lipcu nie wiadomo było w jakim składzie zespół przystąpi do rozgrywek. Hiszpański trener szybko poukładał zespół i Wisła awansowała bez większych problemów na prestiżowych rozgrywek europejskich.
Wisła w składzie z reprezentantami Polski – M. Lijewskim, M. Jurkiewiczem będzie ekipą, którą trudno będzie nam ograć w poniedziałkowym pojedynku. Chrobry przygotowywał się do sezonu bardzo sumiennie. Treningi na własnych obiektach, zgrupowanie w Szklarskiej Porębie i przede wszystkim mnóstwo rozegranych sparingów – tak wyglądała praca głogowskich szczypiornistów. Pracy było sporo, ponieważ w zespole nastąpiły duże zmiany kadrowe. I choć nie wszystkie mecze przebiegały z pewnością po myśli trenerów Przybylskiego i Zembrzuskiego, to z pewnością optymistycznie możemy spoglądać na nadchodzący sezon. A, że zaczynamy z zespołem, który niewątpliwie jest kandydatem do pierwszego miejsca… Jak mówi powiedzenie – jak spadać, to z wysokiego konia. Chrobry jedzie do Płocka, aby walczyć o punkty i wcale nie jest bez szans. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, ale głogowianie bez wątpienia powalczą! Kibicujmy im w poniedziałkowy wieczór!

O meczu mówią Krzysztof Przybylski i Rafał Stachera ▼