Zaznacz stronę

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Na inauguracje dolnośląskich rozgrywek młodzików derby Głogowa.
W piątek (9.10.) w hali przy ul. Wita Stwosza naprzeciwko siebie stanęły dwie ekipy SPR-u Chrobry Głogów. Pierwsza z nich to faworyt do końcowego triumfu, druga to nuta młodości, która ma przede wszystkim zbierać doświadczenie.

Drużyna pod wodzą Doroty Wasiak pewnie wygrała ten mecz 43:21.
– Choć trzeba przyznać, że w jednej, jak i drugiej drużynie nie brakowało zaangażowania, walki i emocji – komentuje D. Wasiak, która zapowiada, że zespół z meczu na mecz będzie się rozkręcał.

– Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy na obozie, trenujemy trzy razy w tygodniu i zdobyliśmy w poprzednim sezonie cenne doświadczenie – opowiada trenerka.

To wszystko ma dać efekt w postaci wygranej w lidze, ale do tego sukcesu dopiero się rozpoczęła. Wydaje się, że najgroźniejszym rywalem Chrobrego będzie Dziewiątka Legnica. Trener drugiej drużyny młodzików trzyma kciuki.

– Z kolei nasz zespół będzie walczył w każdym meczu o punkty, ale będziemy się uczyć – mówi Wojciech Łuczyk. Trener przypomina, że jego podopieczni są młodsi o rok od przeciwników. – Problem w tym, że gramy falami. Potrafimy prowadzić, a za chwilę mieć już kilku bramkową stratę do rywali. Motywacja będzie kluczowa – zaznacza W. Łuczyk, który w przyszłym tygodniu o pierwsze ligowe punkty powalczy w Oławie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]